Konok Péter: Ódon rém lenne asszonyod, Bayer?

Régi élőhalott lenne hát asszonyod, a sír és a lét peremén egyensúlyozó, iszonytató porhüvely, ódon rém, akit a vér és az élet utáni őrjöngő vágya elmúlni nem enged, de kővé dermedt szíve mindörökkön-örökké a drága fény után eped, mit többé soha el nem érhet?

Herényi Károly: El a kezekkel!

Némely hírportálok értesülése szerint egyes Tisza Szigetek aktivistái, felbuzdulva a párt kétharmados sikerén, előrehozott önkormányzati választásokról vizionálnak. Ha jobb dolguk nincs, tegyék. De ha valaki a demokratikus államrend és a…

Rónay Tamás: Tényleg barátok

Mennyire más kép ez, mint amikor Orbán a Türk Tanács ülésein autoriter vezetők között mosolygott a közös fotókon, mintha Magyarország természetes helye nem az európai demokráciák, hanem a keleti önkényuralmak társaságában volna.

Doros Judit: Nyárfapihék

Kijövök, sétálok tovább. Oldalról ugrálva követ egy veréb, fehér pihét cipel a szájában. Ontják a nyárfák a puha, légies szöszöket, van aki prüszköl tőlük, másnak menet közben ugrik a szájába egy ilyen darab, köhécsel, s akad, aki őszre váltott hajjal lépdel miattuk.

Hargitai Miklós: A demokrácia keresztje

Dübörög a rendszerváltás: Semjén Zsolt egyelőre még doktor, de már nem fővadász.Komolyabbra fordítva a szót: a Fidesz helyzete sem szívderítő, de azt a szituációt, amelybe a kistestvér KDNP került, még légüres térnek is csak túlzással lehet nevezni.

Hanák András: Egy másik alapítvány

Az Alapítvány 2025 januárjában bejegyzésre került, céljait és működését a Semmelweis Egyetem vezetősége támogatja. 2025 nyarán egy felvett hallgató számára ítélt oda 1 200 000 forint támogatást, ebben ez évben öt jelöltet hallgatott meg a kuratórium.

Gál Botond: Büszke magyarnak lenni

A társadalom részvétele, az új kezdet meglehetősen biztató. Ahogyan azt a Kossuth téren is érezni lehetett, most egy olyan eufóriába került a magyar társadalom, amely a legjobb alapja lehet közös minimumaink lefektetésének és a jövőt formáló, alkotó munkának.

Lakner Dávid: Az év vicce – a túlhatalomtól tartó fideszes

Olyan nincs, hogy eddig Fidesz-bábok voltak, de most majd az alkotmányosság őreivé avanzsálnak. Aki a választás napjáig Orbán Viktor embere volt, az az is marad. A kétharmados Tisza-győzelem azt jelenti, hogy a nép nem kér Orbánból, a rendszeréből és az embereiből.

Cătălin Avramescu: Ez a Mogoș az a Mogoș?

Ion Mogoș valódi legionárius volt, szélsőséges, egy másik legionárius által vezetett fegyveres csoport tagja, amely többek között Ileni falu környékén is tevékenykedett (ott, ahol ön a karácsonyt töltötte). Lehet, hogy mindez csak véletlen egybeesés. Vagy nem.

Bauer Tamás: Csak a Tisza

Nem csoda, ha fel sem merült az új miniszterelnökben és csapatában, hogy megvalósítsák az egykori alkotmánybíró Vörös Imre újra meg újra megismételt javaslatát, hogy az Országgyűlés alakuló ülésén mondják ki az orbáni Alaptörvény érvénytelenségét.