Rónay Tamás: Bombák a béke nevében

Trump az akcióval komoly kockázatot vállalt. A Hormuzi-szoros blokádja súlyos következményekkel járhat, jelentősen megemelkedik a nyersanyag ára. Egy elhúzódó konfliktus is veszélyt jelentene a novemberi félidős választásra készülő amerikai elnöknek.

Reichert János: Plakátolás régen és ma

Fülöp Attila plakátjait az éjjeli őrjárat olyan kisteherautóval rakta ki, amelyen szigszalaggal-kartonlappal gondosan letakarták a cég nevét, amelynek a tulajdona. Kis falunkban holtbiztos, hogy a tiszás jelölt fog győzni – akinek egyetlen plakátja sincsen kirakva.

Szűcs R. Gábor: Kétszer Barátság

A kérdés az volt: mennyibe fog kerülni a benzin, ha nincs orosz olaj? A válasz az volt, hogy ugyanennyibe. A gázolaj lehet drágább. De hogy ezer forint volna egy liter benzin, ezt most Hernádi se merte kimondani. Az ügyeletes főhazug nem ő, hanem a Hungaroführer.

Székely Ervin: Mindenik determinált?

Az „arab tavasz” kudarca azt bizonyította, hogy a pax americana a muzulmán országokban nem túl népszerű. Amint az Egyesült Államok hadserege kihúzta a lábát Afganisztánból, a legsötétebb fanatikus iszlamisták pillanatok alatt vették át a hatalmat.

Káncz Csaba: Orbán Ukrajna-ellenes kampánya a nyugati sajtóban

"Az is felmerült, hogy Magyarországot a befolyási övezetünkben kellene tartanunk, megakadályozva Oroszország karmai közé kerülését. De ez a hajó már elment. Jelenleg egy orosz báb van közöttünk, aki kihasználja az előnyöket, amelyeket mi kínálunk neki.”

Tompa Imre: A gyáva

Az erőszakoló mellé állás a megerőszakolt ellenében, és az áldozat gyalázása egy stratégia hajtóanyaga. Lehet, tévedek, de azért folyik az ukrán hiszti, mert a választásokat rájuk hivatkozva fogják érvényteleníteni a kormánypárt kutyáinak harsány ugatása közben...

Szilasi György: Kamu-box

Gondoljunk arra, hogy délelőtt még Grönland elfoglalása mellett teszi le a garast, és ehhez katonai erőt is alkalmazna, majd délután ugyanazokból a kezdeti és peremfeltételekből kiindulva kizárja az erőszak alkalmazását, és négyszer keveri össze Izlandot Grönlanddal.

Szele Tamás: „Elemzők szerint”…

Tegnap láttuk, mennyire esélytelenek az amerikai repülőgéphordozók. Kettő is elég volt hozzá, hogy szétszedjen egy nagy országot, és mellé a Forradalmi Gárda flottáját is megbénítsa. Értem én, hogy propaganda, de ér annyit, hogy hülyét csináljon magából az ember?

Anton Bendarjevskiy: Rövid távon nyer, hosszú távon veszít

Oroszország a helyzetet ki is használhatná: kedvező időablak lenne egy újabb ukrán offenzíva elindítására, csakhogy az időzítés nem szerencsés Moszkvának: nincsenek most a támadásra előkészített tartalékok, és ez a tél végi, tavasz eleji időjárás sem kedvez egy ilyen offenzívának.

Konok Péter: Főgonoszok és „járulékos áldozatok”

És az is bibi (kis kezdőbetűvel) még a dologban, hogy miközben Hámeneire omlott az egész szakramentum, porig rakétáztak például egy általános iskolát is. Az ott meghalt közel száz kislány lehet, hogy mind felettébb gonosz volt, de lehet, hogy csak „járulékos áldozatok”...