Gábor György: A tudás a csillagjósoknál van

Az ember egy pillanatra eltöpreng: ez most paródia vagy tényleges állami elismerés? S miután megbizonyosodik, hogy ez utóbbi, világossá válik: nem valamiféle hatalmi ízlésficamról van szó, hanem arról, hogy mit tekint ma az állam tudásnak, értéknek és követendő példának.

Németh Péter: Finkelstein nélkül

Finkelstein biztosan nem engedte volna meg ezt a feliratot. Emlékezett és emlékeztetett volna arra, hogy a miniszterelnök számos beszédében szólt arról, hogy Ukrajna nincs, nem létezik, nem egy önálló állam, akkor hogyan lehetne belőle hirtelen gyarmattartó.

Huszár Ágnes: A jövő sötét árnya

Az Észak-Atlanti Tanács nyilatkozatban ítéli el az agressziót, de mivel csak korlátozottnak tekinti azt, nem tesz katonai lépéseket. A NATO, mivel Amerika látványosan cserben hagyta, ezzel elveszti nemzetközi jelentőségét. Az Unió is meggyengül.

Csernyánszky Judit: Háborúval kódolva

Rosszkedvünk telét most együtt hosszabbítja szimultán Orbán és Trump. Tobzódnak a háborúskodásban. Míg egyik képzelgi a háborút, rettegésben tartva a tájékozatlanokat, addig a másik a tettek mezejére lépett. Noha szemmel láthatóan ő játéknak tekinti a háborút.

Ficsor Benedek: Hadba hívták fiainkat

Mégis választ kellene adni Donald Trumpnak. A választási kampányban ugyan a jelenlétével egyelőre nem segített Orbán Viktornak, a magyar miniszterelnök mégis lehetne annyira nagyvonalú, hogy ő azért megtolja a békeharcos elnök szekerét egy kicsit.

Zöldi László: Beszervezték-e Orbán Viktort?

Tegnap a Klubrádió Bolgár-műsorába betelefonált egy nyolcvan fölötti férfi. Elmesélte, hogy mit látott-hallott a Tisza-nagygyűlésen, élménybeszámolója elég jól sikerült. Kár, hogy beleszőtt egy olyan mozzanatot, amelynek a hitelessége kétséges.

Ágoston Hugó: Sorcsere vagy what you will

Ha nem lesz rendszerváltás, ami a fő cél, akkor sokan úgy fogják megélni, hogy hiába okolja Magyar Péter a DK-t és a választókat (jellemző Fidesz-tempó az áldozat hibáztatása Iványitól Ukrajnáig...), ő az igazi oka a kudarccal felérő félsikernek.

Zöldi Tamás: „A DK a hibás!”

Elvárni egy Kutyapárt- vagy DK-szavazótól, hogy egyéniben a tiszás jelöltre szavazzon, nem reális elvárás. Ritkán szokott a hóhér az áldozattól pénzt kérni kötélre. Nem győzöm hangsúlyozni, a kialakult helyzetért kizárólag Magyar Péter a felelős.

Bod Péter: Valakit keresni

Apró cetlit hagyott íróasztalán a szöveggel: „Felmondok, holnap már nem jövök.” Úgy ment ki az épületből, hogy senki nem látta. Telefonját lenémította. Első útja egy cukrászdába vezetett, két tortaszeletet rendelt. Eldöntötte, kivételesen jó napot kerekít magának.

Balassa Tamás: Orbán, ha sommás

Nagy Imre lelkét Kádár menthette meg a romlástól: ha nem hívja be az oroszokat és nem végezteti ki a forradalom miniszterelnökét, akkor a kommunista Nagy simán végezhette volna úgy, mint most Orbán, széles orosz ölelésben, nem érdemesül a mártíromságra.