Dési János: Pici bűnök és a fasizmus

Dési János: Pici bűnök és a fasizmus
Miért tesz ez a hatalom ekkora energiákat Iványi üldözésébe? Mit számít egy Iványi? Mindent. Hiszen Iványi, talán akaratlanul is, erkölcsi mércévé vált. Ő a nem-fasizmus. Az Orbán-rezsimnek Iványi az ellensége. Iványinak nem a Fidesz, hanem a bennünk élő gonosz.

Szele Tamás: A négyéves háború

Szele Tamás: A négyéves háború
Honvédő háborút vívnak a létükért egy ellenséggel szemben, amely évszázadok óta uralkodni akar fölöttük és el akarja pusztítani őket. A gyermekek elrablása, a civilek mindennapos legyilkolása pedig arra a brutalitásra emlékeztet, amely a kapitulációt követné.

Szele Tamás: Ben Palmer világa

Szele Tamás: Ben Palmer világa
Ami egyszerű viccnek indult, a társadalmi szatíra egyik legvirálisabb darabjává vált Donald Trump elnök kitoloncolási kampánya alatt. Az óvodai videót több mint 20 milliószor nézték meg a TikTok-on, és robbanásszerűen terjedt tovább a Facebookon, a Redditen és a YouTube-on.

Csillag István: Jó embert keresünk

Csillag István: Jó embert keresünk
Iványi tevékenységének és jellemének hangsúlyozottan puritán, hívei meg az általa gyámolítottak érdekét képviselő vonása a politikai osztálynál nem vált hangsúlyossá. Pedig e megosztott, öröklött sebeket hordozó nép számára talán nincs is fontosabb...

Néhány dologgal már sokat tehetünk az egészségünkért

Néhány dologgal már sokat tehetünk az egészségünkért
Az intuitív evés talán akkor működne, ha valóban csak az éhségérzet befolyásolná, de napjainkban környezeti (reklámok) és a szocializációs hatások (étkezési szokások) is felülírják ezt. A kalóriákat nem kell kicentizni, de azért nagyságrendileg jó tisztában lenni...

Bodor Ádám Erdélye: határvidék

Bodor Ádám Erdélye: határvidék
Nem lehet észre nem venni, hogy amikor közvetlenül mesél börtönélményeiről Bodor, az is magán viseli írói habitusát. Börtönregényt viszont mégsem ír – mondta az interjúban –, mert még mindig annyira erőteljes az élmény, hogy nem bírja, úgymond költői mását kitalálni.

Tömpe István: Milyen elitünk van?

Tömpe István: Milyen elitünk van?
A szervezett korrupció, az abszurd külgazdasági és külpolitikai kalandok hátterében szorgos NER-szpáhik ezrei állnak. A vagyon elrejtésén dolgozó ügyvédek és logisztikai szervezők képessége alighanem eléri a Harmadik Birodalom operációinak kapacitását.