Hompola Krisztina: Nemzeti tizenegy

Esetleg a gondolatszabadságuk elvesztése jut eszükbe. Mások felidézik az időt, amit a beszélgetni tudó és szerető tanár és diákok a hamuszín egeknek szenteltek; vagy amikor a költő udvarolt helyettük; netán az első este, amikor elhangzott: Akarsz-e játszani.

Rónay Tamás: Egy kottából

Egyre inkább látszik, hogy a Donald Trump-féle Amerika és Putyin Oroszországa mind több kérdésben találják meg a közös hangot, például az ukrajnai háborút, vagy az EU szerepét illetően: a demokratikus értékeket előtérbe helyező Uniót ellenséges szereplőként írják le.

Czene Gábor: Vissza a demokráciába

Nem tudhatjuk biztosan, milyen világ következik, ha a Tisza Párt fog kormányozni, már csak azért sem, mert nagyon nem mindegy, összejön-e a kétharmados felhatalmazás az Országgyűlésben. De van, ami ennél is fontosabb.

Horváth Gábor: Az aranykor alkonya

Ha a választás eredményeként Magyarország újra a nyugati demokráciákhoz fog közeledni, az az oroszok itteni aranykorának a végét is jelenti – nem azért, mert nem akarnánk velük jóban lenni, hanem azért, mert majd ők nem akarnak velünk.

Bolgár György: Viki egér hete

A velünk szövetséges külföldi titkosszolgálatok és kormányok mindenféle állítólagos összejátszás nélkül elégelték meg, hogy a magyar kormány kijátszotta és kiszolgáltatta őket az oroszoknak. Orbán szerette volna, ha ez titokban marad...

Szűcs R. Gábor: Tizenhat évig altatott

Unom Orbán Viktort. Jobban unom, mint a Csillagok háborúját, aminek egyik részén (csak azt kellett volna látnom, a többit nem) elaludtam a moziban, mindjárt a vízszintesen futó feliratok után, és gyerekeim valamelyike bökött meg, mert horkoltam is.

Szele Tamás: A bukás

Hogy valami kis hasznot mégis kovácsoljon Orbán elkerülhetetlen végzetéből, a várható vereséget már előre kinevezték „Vengeromajdannak”, melyet démoni és brüsszeli erők irányítanak. Ezzel Magyarországon ugyan senkit sem győznek meg, de az már nem is céljuk...

Bartus László: Magyar Péter Orbánnak egy egérút

Akárki nyer, Magyarország vasárnaptól rosszabb helyzetben lesz, mint az elmúlt tizenhat évben bármikor, mert a demokratikus rendszerváltás lehetősége akár évtizedekre eltűnhet. Az Orbán-rendszer túléli a névadót, mert Magyar Péter meghosszabbítja.

Batka Zoltán: Pártból maffia

A jelek szerint Orbánék, Rogánék tényleg úgy készülnek, hogy ha valahogy győznek a választásokon, akkor nekiállnak az eddigieknél sokkal módszeresebben irtani a magyar civileket, ellenzéket és építeni-szépíteni az EU-ba beékelt belorusz típusú orosz bábállamot