Papp Zsolt: Orbán hagyatéka a válság

Véletlenül sem kezelt egyetlen válságot sem Orbán, annál többet okozott. Tevékenységének köszönhetően Magyarország lemaradt – gazdasági, szociális, egészségügyi, jóléti, környezetvédelmi területen egyaránt. Ez tizenhat év Orbán-kormányzás hagyatéka.

Tompos Ádám: Se béke, se szabadság, se egyetértés

Mi maradt hát 2026-ra? Hiába a tizenhat évvel ezelőtti remény, hiába volt tényleg mindannyiunk érdeke, eljutottunk oda, hogy már tabufigurák közül is követhetetlenül sokan mondják ki: egyszerűen nem sikerült a Fidesz kormányzása.

Friss Róbert: A kozmikus suttogás

A legnagyobb rejtélyt jelenleg az infravörös tartomány jelenti. Zu­ckerman úgy véli, az idegenek itt küldhetik a legerősebb jeleket, ám erről a tartományról tudunk a legkevesebbet. A probléma technikai: a földi légkör elnyeli az infravörös jelek jelentős részét...

Rónay Tamás: Díszlet és romok

Vance hű maradt önmagához, belerúgott az „európai bürokratákba”. Ezzel tavalyi, igen rossz emlékű müncheni beszédének hangulatát idézte fel, amelyben az európai vezetők általános döbbenetére kiállt a német szélsőjobboldali mellett, és a nyugati demokráciákat bírálta.

Batka Zoltán: A nagy Fidesz-titok

Kifelé menet még észrevett PohárDani, akit láthatóan rettentően felpaprikázott, hogy ott vagyok. „Na, itt vannak a kommunisták” – rikkantotta. Természetesen, jöttem büdösfasisztanézőbe, az állatkertben is mindig a hüllőházba vezet az első utam – mondtam neki.

Zöldi László: A Heti Hetes egyben marad-e?

Verebes lemozogta Havas orbánellenes kitörését. Ösztönösen ellensúlyoz, miközben amúgy etikátlan dolgot művel. Ezzel magyarázható, hogy újra meg újra kirobban az ellentét a színész-rendező és a mellette ülő újságíró között. A nézők élvezik a csörtét.

Fodor Lajos: Ez meg az, avagy amerikai mindennapok

Jack El-Hai A náci és a pszichológus című könyve nyomon követi a huszonkét háborús bűnös, de főleg Herman Göring életútját: hogyan lettek mindennapi emberekből háborús bűnösök, olyannyira, hogy hittek is abban, hogy amit tettek, az jó, és egyikük sem bánta meg.

Dévényi István: Csomagol a Fidesz

Egyébként reggel kaptam egy videófelvételt otthonról, miszerint családias hangulatú roma fórum alakult ki a csomagosztás körül, 110 darab pakk talált gazdára, és van még ugyanennyi, így aki valamilyen okból kimaradt, jelentkezzen „Márió testvéremnél”.

Konok Péter: Hogyan maradt el a világvége?

– "Great_America_Again." – "Hibás jelszó. Még egy próbálkozása van." – Óbazmeg... "Pussy" – "Hibás jelszó. Elfelejtette a jelszavát? Kér segítséget?" – "Igen" – "Kérjük, válaszoljon a jelszó-emlékeztető kérdésre: Mi az ön kedvenc regényének a címe?"