Csutak István: Szuverenitás és hetvennégy korbácsütés

A MAGA elérte azt, amit eleddig az Amerikai Egyesült Államoknak soha, sehol nem sikerült: bebetonozni az iráni teokratikus (iszlám) köztársaságot. Azt a rezsimet mely hetvennégy korbácsütés elviselésére ítélt egy énekesnőt és nyolc zenésztársát...

Bözsi néni: A magyar Cosa Nostra

A NER-t a magyar Cosa Nostrának nevezte, meghirdette a Tisztítótűz műveletet, bejelentette a Vagyonvisszaszerzési Hivatal létrehozását, és közölte: kezdeményezik Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését. Erre érkeztek a válaszok.

Lendvai Ildikó: Salazar a Fideszben

1968-ban, egy baleset után egy hónapos kómába esett, majd magához tért, képességei visszatértek. De senki nem merte megmondani neki, hogy közben lecserélték. Két évig tartották abban a hiszemben, hogy még ő a minisztertanács elnöke.

Lendvai Ildikó: Mit várhatna még el a bátor?

"Mi azt várjuk el a magyar kormánytól, hogy óvakodjon a miniszterelnöki dolgozószobát egy meleg orgiákra járó pappal felszenteltetni! Vagy ha ennek feltétlen szükségét érzi, csak a Karmelitát szenteltesse fel, annak már mindegy."

Zöldi László: Egy közismert szállóige miért ment össze a mosásban?

A pletykát néhány napja igazolta az élet: a két lány Brazíliában kötött házasságot. Nálunk ez azért nem lehetséges, mert a még mindig érvényes törvény a homoszexualitást összemossa a pedofíliával. A két hölgy frigyéről készített fénykép bejárta a hazai sajtót is.

Szénási Sándor: Krumplis tészta

Az olvasó megszokja, elfogadja, hogy a menü krumplis tészta, hús, meg leves sehol, és egy idő után ha véletlenül mákos gubával kínálnák, azt bántalmazásnak tekintené, és külföldi befolyásszerzésnek, ami az ő nemzeti szuverenitását durván sérti.

Batka Zoltán: Épül a szobor, de mit fog ábrázolni?

Könnyen lehet, hogy Magyar példája nyomán emberek bátrabban változtatnak, könnyebben lépnek át a magyar fatalizmus önhazugságain: nem, nem minden van előre megírva, van, amiben igenis tud változtatni, ha maga is tud változtatni és végül tud győzni is.

Kelemen Hunor: Nem hívott fel Magyar Péter

Nyugalom, emberek: április 23-a óta nem beszéltem Magyarország miniszterelnökével. A romániai politikában meghozott döntéseink a saját döntéseink, és nem befolyásolja őket senki. Eddig sem így volt, és ezután sem lesz így. Képesek vagyunk a saját fejünkkel gondolkodni...