Csutak István: Ezüstfenyő, Siculus és társai

Ezüstfenyőből létezik ma hotel is meg néptáncegyüttes is. Meg RMDSZ-díj is. Mely díj újabban attól vált hírhedté, hogy a háztáji rénszarvasokra elszántan lövöldöző teológus és szociológus vette kézbe. Arról nem is szólva, hogy az ezüst az csak ezüst, az csupán a második.

Székely Ervin: Mi a fontos?

A hatósági árstop rövid távon eredményes lehet, de egy elhúzódó válság esetén nem járható út, mert erőteljesen növeli az inflációt, arról nem is beszélve, hogy amikor majd ki kell vezetni az árszabályozást, az óriási árrobbanáshoz vezet...

Szele Tamás: Budapesti labancok, űrállomástól a Csekáig

Nem mondom, én is furcsát érzek, mikor elhagyom a főváros közigazgatási határait: keresem a csontos kalabéromat, dali pár pisztolyomat, szép selymes lódingomat és állandóan csak tárogatóznék... ezt Budapesten sosem érzem, szóval itt labanc vagyok, vidéken meg kuruc.

Tóta W. Árpád: Debilek debileknek

A DW mindezt nem "reklámozza", hanem hírt ad róla. De ez nyilván szokatlan ott, ahol a hírek tetejére kötelező odaírni, hogy "frappánsan tette helyre", "nem bír magával", "betonkemény üzenetet küldött, mutatjuk". Mivelhogy debilek írnak debileknek....

Batka Zoltán: Tíz pontban március 15-ről

Most elolvastam a beszédeket is (a menetben nem igazán hallottam), Orbán arról beszélt, hogy nincs meg a kellő számú szavazat.! Ilyent soha nem mondott. A beszéde rendkívül kemény, már-már eposzi mozgósító beszéd, 2002-t idézi. Úgy látják, tényleg nagy a baj.

Buda Péter: A szabadság olajra lépett

A mai Orbán Viktor azokat tekinti ellenségnek, akik a ránk törő orosz despotizmussal szembeszállnak. Március 15-én leginkább Segesváron volna stílszerű beszédet mondania, szabadságharcot egykor és ma is eltipró orosz katonák de facto kollaboránsaként.

Petőfi Sándor: A márciusi ifjak

Petőfi Sándor: A márciusi ifjak
És mi becsben, hírben álltunk, / Míg tartott a küzdelem, / De becsünknek de hirünknek / Vége lett nagy hirtelen. // Kik nem voltak a csatán, a / Diadalhoz jöttenek, / S elszedék a koszorúkat, / Mert a szóhoz értenek.

Szilágyi N. Sándor: Éljen a magyar szabadság!

Szilágyi N. Sándor: Éljen a magyar szabadság!
Ezt az ünnepet mindig megzavarja valami, és a szabadság helyett másról szólnak a szónoklatok. Most például választási kampányolásra használják. Tartok tőle, hogy még Erdélyben is így lesz, pedig nekünk a magyar szabadság annál sokkal fontosabb lenne.