Ficsor Benedek: Támogató üzenet a szomjazó Huth Gergelynek

Egyszerűen annyi történt, hogy kiment a párt a propaganda alól, elfogyott az addig gátlástalanul szórt közpénz, a piaci működés pedig teljesen ismeretlen terep a fideszes média számára, ezért több száz embernek mutatnak ajtót.

Lakatos Péter: „Nihil sine Bolojan!”

Számomra nem egyértelmű: az RMDSZ vezetői kötelezőnek érzik elfogadni a „Nihil sine Bolojan!”-t, vagy abban reménykednek, hogy titkos tárgyalásokat követően, másodjára Mikike beleegyezik, hogy Alexandru Nazare liberális pénzügyminisztert jelölje...?

Batka Zoltán: Sárga és hápog

Sikerült kikerekíteni egy vádiratot, amelynek az lenne az üzenete, hogy az IH elnöke azért hagyta ott a multivilágot az IH-hoz képest négyszer akkora fizetéssel, hogy itt fondorlatos mód a dolgozó néptől benzint lophasson. Ami persze címlapos baromságnak hangzik...

László József: Foci! Meccsek jogdíj nélkül!

Aztán jött a katasztrófa: a jugoszlávok szó szerint lemosták a magyar csapatot az első meccsen, az első félidőben, így piszkosul bezuhant a nézettség, a visszavágóra már szinte senki sem volt kíváncsi, hiszen a magyar esélyek eltűntek.

Tóta W. Árpád: Együttérzés szado-mazo műfajban

Ezek nem tévedtek, nem mást gondoltak, nem másképp akartak jót. Ezek ocsmány gazemberek, akik tudatosan hazudtak, rágalmaztak, minden gátlás és határ nélkül. Nincs mentség, nincs szolidaritás. Lehet szerencsét próbálni a szado-mazo műfajban!

Demény Péter: Elvész a rugalmasság

Lelki oka is lehet az egésznek: nemrég állás nélkül maradtam, és már azzal is kifárasztottam magam, hogy szüntelenül azon tűnődtem, hogyan oldhatnám meg a problémát, holott sehogy sem oldhatom meg, mert nem vehetem fel magamat magamhoz.

Demény Péter: A hegyi költő csodálója

Olyan ez, mint amikor Arany ír a Bánk bánról vagy Vas István Radnótiról: két nagy alkotó nézi egymást tükörben, mindkettő magáról is sokat elmond, miközben a másikról beszél. Nemes Nagy a mesterének tartotta Babitsot, azért hajtott fejet előtte egy egész könyvben.

Székely Ervin: Veştea – ahol a párt szakad?

Nicuşor Dan ezzel a húzásával legalább két dolgot elért. Egyrészt bebizonyította, hogy önjáró politikus, aki nem az USR bábja, másrészt pedig rávilágított arra, hogy a jelenlegi gazdasági és politikai válság első számú okozója és felelőse Ilie Bolojan.

Tóta W. Árpád: Ezzel a koporsó bezárul…

Egyvalamijük maradt: Orbán Viktor. A bukás főmérnöke, legfőbb felelőse, és a most kezdődő elszámoltatás fővádlottja. Kis teste hangtalan vacog. Köréje gyűlnek csendesen. És újraválasztják. Ezzel a koporsó bezárul, a szembenézés lehetetlenné válik.