Hadházy Ákos: Most jöhet az az ember…

Varga Judit lemondott a képviselői mandátumáról és a Fidesz EP-listájának vezetéséről. de nem ez a legnagyobb bűne, hanem az, hogy miniszterként minden nap asszisztált a magyar állam leépítéséhez.

Bartus László: Csicskások sorsa, avagy a selejt bosszúja

Ez a személyiség megsemmisítésének, a teljes önfeladásnak az útja. Olyan eszközzé kell válniuk, akinek semmi gondolata, ellenvéleménye nincs. Ezek ők. S ha egyszer eljön az elszámoltatás ideje, mindenkitől számíthatnak jó szóra, csak tőle nem.

Gábor György: Hübrisz és Nemeszisz – most

Ugyanez a Nemeszisz bünteti az egész országot sok-sok éve tartósan, s újabb hosszú évtizedekre kiheverhetetlen módon a választópolgárok végtelen felelőtlensége, ostobasága és elvakultsága miatt. Fájni fog a büntetés!

Konok Péter: Egy elmaradt háború krónikája

A hatvanpusztai komplexumot titkos taktikai atomtámadás éri. Atomfegyver híján ez annyira titkos, hogy senki sem veszi észre. A Sándor-palotában Novák Katalin a Reuters haditudósítójának kamerája előtt kihajítja az ablakon fideszes fülbevalóját.

Szerető Szabolcs: Lemondtak, másképp nem tehettek

A távozó elnök a hiba elismerésén túl nem adott igazi magyarázatot az elítélt pedofil bűnöző bűntársának adott kegyelemre. Az ügy addig nem lesz megnyugtatóan lezárva, amíg nem tudjuk, milyen megfontolás vezette a kezét az aláíráskor, esetleg ki inspirálta azt.

Székely Ervin: Oldalcsere

Érthető, ha a lakosság jelentős része hajlik elfogadni a leegyszerűsítő, manipulatív magyarázatokat. Kényelmes és nem megerőltető dolog elfogadni a populista, szuverenista tőmondatokból álló magyarázatokat a világ valamennyi problémájára.

Bolgár György: A miszlikbe vágás hete

A pedofil bűnözőt segítő, védő igazgatóhelyettes szabadon bocsátását a magyar társadalom ritka egységben utasítja el. De ha mégis megosztó a döntés, az elítélten és családján kívül vajon kik lehetnek még a kegyelem pártolói között?

Berend T. Iván: „Gondolkoztam”

A modern történelemben nem először fordul elő, hogy Magyarország szembefordul a Nyugattal. Ez történt az első, majd a második világháborúban és a hidegháború évtizedeiben is. Sikerült valaha is nyernie a Nyugat elleni hadviselésből?