Csikvári F. András: Tanult tehetetlenség

Híres kísérlet, hogy amikor egy felül nyitott dobozba bolhákat teszünk, akkor azok kiugrálnak a dobozból. Ha a dobozt lefedjük egy üveglappal, akkor egy bizonyos idő után a bolhák már nem ugranak neki az üvegnek.

Feledy Botond: Tatjana, a kém

A gyakorlat tehát átlátható formában létezik és támogatható, hisz ekkor az európai polgárok szavazatukkal dönthetnek, például a magyar  Fidesz-listán juthattak be határon túli magyarok harmadik országokból.

Tamás Ervin: Kegyelmi színjáték

Elképzelhető, hogy K. Endre kegyelméről soha nem tudjuk meg az igazat. Kormányszimpátiája, egyéb kinyomozott kapcsolatai nem eléggé jelentősek ahhoz, hogy ez ügyben valami frappáns leleplezés lásson napvilágot. Sejtetni persze lehet...

Rónay Tamás: Farizeusok

Mit is mond tehát ma az említett evangéliumi részlet? Némi támpontot ad: a közös keresztény gyökereket emlegette Novák és Orbán, amikor Magyarország az örményeket megalázó azeriek pártjára állt, ráadásul egy olyan helyzetben mondják mindezt, amikor ...

A. N.: A pedofil-ügy végső oka az Orbán-rendszer

A pedofil-ügy a jéghegy csúcsa, nem egyedi és különálló eset. Bicske szimbólum, mert Orbán addig hosszabbít meg mindent, ha valakinek ellenvetése van. Bicske és a kisvasút. A vasútállomás, ahol meghalt egy fiatalember

Hargitai Miklós: Szuverenitás-csapda

Nyugat felé viszont nulla toleranciát mutatunk. Sőt: míg keleten akkor is hipertoleránsak vagyunk, ha anyagilag belerokkanunk, nyugaton ok nélküli szuverenitás-csatákat provokálunk, kerül amibe kerül. Márpedig rengetegbe kerül.

Zöldi László: Milyen nálunk a selyemzsinór-kultúra?

Mintha valamiféle újkori feudalizmusban élnénk. A selyemzsinóros metafora ugyanis manapság azt jelenti, hogy aki elveszíti a már-már teljhatalmú miniszterelnök bizalmát, jobban teszi, ha visszavonul. Ennek kultúrája is kialakult, kiforrott, kikerekedett...

A. N.: Novák „jó szívvel ” már csak egy valamit írhatna alá, a lemondását

A. N.: Novák „jó szívvel ” már csak egy valamit írhatna alá, a lemondását
Az alkotmánymódosítás azt ismeri el, hogy Novák a bicskei pedofil-ügyben elítéltnek adott kegyelemmel megengedhetetlen, elfogadhatatlan dolgot tett. Guiness-rekornak számít, hogy valaki miatt alkotmánymódosításra van szükség, és ezt ő maga írja alá. Novák ezzel azt a hazug látszatot kelti, mintha nem tehetett volna mást.

A. N.: Nem a szabályokat kell leváltani, hanem Novákot

A. N.: Nem a szabályokat kell leváltani, hanem Novákot
Alkotmánymódosítás nélkül is tudható, hogy olyan embernek, aki pedofil bűncselekmények eltussolása végett próbálja az áldozatokat elhallgattatni, tisztességes és normális ember nem ad kegyelmet. A hiba az emberben van, aki ezt megtette.