R. Kiss Kornélia: Minden hatalomnak szüksége van fékekre

Elég visszaemlékezni arra, milyen lelkesen hivatkozott a Fidesz ellenzékben a Transparency International korrupciós indexére, vagy Bodoky Tamás tényfeltáró cikkeire. A történtek után ezt talán mégsem merik újra megcsinálni. De legalább a rossz példa adott.

Batka Zoltán: Recsegősen indult ellenzékiség

Nagyszerű ötlet: Szijjártót megteszik alelnöknek, hogy ha az EP-ből nem is, de a magyar országgyűlésből továbbra is tudjon jelenteni Moszkvának. Kíváncsian várom a folytatást. Arra már most komoly összeget mernék tenni, hogy a Fidesz támogatottsága 2 millió alatt van.

Tóta W. Árpád: Nem lesz máskor…

A kultúrpolitika egyetlen életképes irányelve a liberalizmus. El kell férnie benne mindezeknek, mert ezekre mind van kereslet. És nincs az az ember vagy bizottság, aki egymagában át tudná látni. Ahogy a tervhivatal sem volt képes helyettesíteni a piacot.

Tompos Ádám: Normális ellenzék, az

Fel fog lépni az ötvenkét fős Fidesz–KDNP frakció az önkényre törekvéssel szemben a Parlamentben. Nem vicc, Gulyás Gergely, az ügyvezető állampárt leendő frakcióvezetője mondta ezt. Közölte még azt is, hogy akkor innentől kezdve ők lesznek majd a normális ellenzék

Lukács Csaba: Eltűnt Demeter Szilárd Facebook-oldala

"Nem vagyok szent, de bűnöző sem. Jogállami körülmények között bármiféle hatósági vizsgálatnak nyugodt lelkiismerettel állok elébe. A közösségi médiás rögtönítélő bíróságokat viszont nem tudom a jogállami intézményrendszer részének tekinteni.”

Hargitai Miklós: Bűzlik

Azt már a Fideszben is érzékelik, hogy a példátlan mértékű és messziről szagló lopásért veszítettek, de még a bukás után is próbálják nemzeti színűre festeni. „Az nem korrupció, ha a közbeszerzésen nem egy külföldi multi, hanem egy magyar vállalkozó nyer.”

Garzó Ferenc: A győztesek önigazolása

Van tehát különbség a „hazugság” és az „átkeretezés” között. Az előbbiben tagadjuk a kudarc tényét, a másikban ellentétes értelmezést adunk a dolognak, abban a szellemben, hogy „elvesztettük ugyan, de miénk az igazság, miénk a jövő, miénk az erkölcsi fölény”.

Szűcs R. Gábor: Hát csak nem bírja abbahagyni

És Bayer Bmeg nem látja be, nem tudja, vagy nem akarja tudni, miért buktak ekkorát. Hát ezért. Éppen emiatt. Hazugságra nem lehet tartósan építeni. És megmaradni a hazugságokban. Ezért aztán biztos vagyok benne, hogy soha többet nem jönnek vissza.

Lengyel Ádám: Apróra váltják a rendszerváltást

Ahhoz, hogy valóban rendszert válthassunk harminchat év után, fontos az elszámoltatás, az előző évtizedek bűneivel való szembenézés. Majd amikor túlél a Fidesz, esetleg még rehabilitálódik is, akkor lehet Antall József örökbecsű szavait idézni megint: „Tetszettek volna forradalmat csinálni!”.

Marnitz István: El-választás

Aki orosz olajat vesz, ukrán tömeggyilkosságokat pénzel. Orbán ezt tudva utalta ezermilliárdjainkat Moszkvába. Putyin Magyarnak is két pirulát ajánl. A Tisza-elnök mondott már mindent, de programjuk csak 2035-re ígéri az orosz energiafüggőség végét.