Garzó Ferenc: A kamu inflációja és a lidércek settenkedése

Számos ajánlás található a világhálón arról, hogy miként ismerhető fel valamilyen információról, képes, filmes vagy írott tartalomról, hogy kamu. Nem könnyű a feladat, mert senki sem adhat hiteles tanúsítványt, illetve „kamusítványt” arról, hogy melyik...

Rezeda: Négy gól, öt hülye

„Ennek az idióta miniszternek csak az jutott eszébe, hogy a légitársaságok extraprofitot termelnek, amikor az elmúlt két évben rekord veszteséget halmoztak fel. És ez az idióta miniszter azzal érvel, hogy megvédi a magyar családokat? Ugyan már.”

Jávor Benedek: Puska a falon

Ez egy átfogó, centralizációs célú önkormányzati reform első tesztfázisa, szokja a nép a főispánokat, aztán ha megszokta, már nem lesz felháborodás a tartalmi átalakítással, a hatáskörök újraosztásával kapcsolatban.

Kácsor Zsolt: Orbán, a háborús uszító

„csata, ellenség, felnyergel, felszerszámoz, háború, hadakozik, hadjárat, hadsereg, harc, határvédelem, katona, kilő, kitör, kivív, lövészárok, megszállás, megtámad, megvéd, nyergel, nyíltsisakos, rálő, rezsiharc, robbant, szabadságharc, támad, világháború”

Gellért András: Majd, ha fagy

A királyi tér megtelik élettel. A koronázási ceremóniát megelőzik az impozáns várjátékok. Az immár csatatérként funkcionáló egykori könyvtár helyén rendezik a budavári ostromot, majd két nappal később a kitörés napi korhű ünnepséget.

Peter Barasz: Friss levegő Belaruszból

Ebben a mostani dologban vaskosan benne van ez a király (isten) szerep, meg természetesen a figyelemelterelő gumicsont is, ahogy ezt sokan megjegyezték már. De a konkrét cél, úgy látom, ennél sokkal „prózaibb”. Az önkormányzatok kivéreztetése nem sikerült.

D. M.: Visszhang – Kovács György

„Ez a film nem egyszerű portré, hanem a romániai magyar színjátszás közelmúltjának, jelenének, jövőjének is a filmje; reméljük, nyitánya lesz egy sorozatnak: a Magyar Televízió átveszi majd a bukaresti tévé magyar adásának néhány produkcióját...”

Rab László: Instállom, hejretyutyutyu

Hogy meddig fog tartani a nemzeti idiotizmus rendszere (NIR)? Megvan rá a válasz: amíg Ausztriát utol nem érjük. 2030 van kitűzve határpontnak. Már csak nyolc év. Amúgy annyira mondjuk nem idegesítő az orbaniták őrülete.

Az Újnépszabadság gyűjteménye: főispántól vármegyéig

Az Újnépszabadság gyűjteménye: főispántól vármegyéig
A kollégák helyében én feszülten figyelném a következő alaptörvénymódosításokat. Szerintem a miniszterelnök átnevezése királyra már csak idő kérdése. Onnantól pedig csak részletkérdés, hogy örökletes vagy kétharmaddal választott királyról beszélünk.