Krebsz János: Közgazdaságtan hülyéknek

Itt nem törvények szabályoznak, hanem az dönt, hogy kormánypárti vagy, avagy nem. De itt is az a kérdés, hogy a plafon szakad előbb ránk, vagy a kormány fogy ki a népbutító ötletekből.

Majtényi Erik: A szentdomokosi kis csaló

A csalás csak később derült ki. Az, hogy a kislány nem nevezett be a versenyre (nem vették fel a versenyzők közé), s Ágneshez már azzal ment oda, hogy „a költő bácsi szeretné, ha ő ezt és ezt a verset elmondaná". El is mondta, jutalmat is kapott.

Bolgár György: Az Orbánok hete

A szankciók okoznak ugyan gondot Európának is, de főleg mégiscsak az oroszoknak kellemetlenek. Az előrejelzések szerint az orosz GDP idén mintegy 10 százalékkal fog visszaesni, míg az európai gazdaság továbbra is növekedésben marad.

Bajor Andor: Világtörténelmi érbetegségek

A filozófus szédítő mélységek szemlélője volt, francia volt és racionalista. De olyan társadalom fia, sőt remetéje, amelyben a női orrok, női keblek és általában a nők formái erősen érdekelték a legfőbb hatalmat.

Fábián András: Politikai kabaré

Majd pont az uniós vagyonnyilatkozati rendszer fogja leleplezni a strómanok és korrupt politikusok világát, mocskos üzleteit és mértéktelen vagyonosodását. No, meg azt, hogy Orbán hazudott, amikor azt állította, hogy ő bizony nem vagyonos ember…

Németh Péter: Összetolva

. Hiba lenne tehát egyfajta vörös farokkal zárni gondolatainkat. Nem is volt más célja ennek az írásnak, mint annak felmutatása: a Fidesz előre gondolkodik és visszafelé néz. Ott pedig április 3-át látja. 

Seres Attila: Ki löki vízbe ezt a pöcsfejt?

“Különböző típusú sportolók vannak, egyesek jól viselik, hogy az oxigén és a szén-dioxid mennyisége ilyen módon váltakozik. De vannak erre érzékenyebbek, ő közéjük tartozik. Valószínűleg neki nem ez a sport való.”

Berend T. Iván: Magyar embernek magyar blöfföt

Az új Orbán-kormány legnemesebb szándékait egyébként mi sem bizonyítja jobban, mint egy új minisztérium, a Beruházási és Építési Minisztérium létrehozása, amit a kinevezett miniszter hangzatosan csak Országépítési Minisztériumnak nevezett.

Hardy Mihály: Minden gyanún és korrupciós látszaton felül

„Harminc év óta mindig is így mentem, a jövő héten is így fogok menni és az azutáni hetekben is így fogok menni. Eddig is ott voltam, ezután is ott leszek és hiába támadnak emiatt akár minden héten, a következő alkalommal is… akkor is el fogok menni!”

Szürkenyúl: Kim Novák?

A biblia helyett inkább az alkotmányt – még akkor is, ha tákolmány -, a munkatörvénykönyvet, törvényeket, rendeleteket, esetleg történelemkönyvet kellene olvasgatnia. Még egy magyar népmese elolvasásából is többet tanulhatna!