Szalai Anna: A különállás magányossága
Horthy Miklós mondta ezt fehér lován ülve 1919-ben: a „magyar nemzet szerette Budapestet és el is kényeztette, mégis ez a város lett a veszte”. Akkor már évek óta Budapestet okolták a vidék Pató Pál urai mindenért, mondván amerikás, külön testként létezik...