Székely Ervin: Gumicsont

Az autonómia ügye választási gumicsont lett, amelytől szavazatokat remélnek egyes magyar politikusok, bár a felmérések azt mutatják, hogy a kérdés nem szerepel a lakossági prioritások között. ezt Marcel Ciolacu is tudja.

Lendvai Ildikó: Felnőttvédelmet is!

A kormány szokása szerint nem kormányoz, csak kommunikál. Helyette kell cselekednünk. Kell, nagyon kell a gyerekvédelem. De a gyalázat nem múlik el, amíg a rendszer most feltárult lényegével szemben nincs felnőttvédelem is. 

Hargitai Miklós: Sulyok belépője

A nemzeti egység a kegyelmi botrányban súlyos sebet kapott. De lehet-e új egységet teremteni úgy, ha az államfő a legmegosztóbb témákban már előre a legmegosztóbb politikai szereplő hamis álláspontjára helyezkedik?

Bolgár György: A mentegetés hete

2016-ban nem a kormány indította újra a vizsgálatot, hanem az egyik áldozat öngyilkossága után egy korábbi áldozattársa tett feljelentést, így indult be újra az igazságszolgáltatás, nem pedig azért, mert a kormány nem adta fel. De Orbánt a tények sem zavarják...

Gábor György: A bűn saját farkába harapott

Ennél mélyebb kezdésre aligha kerülhetett volna sor, s az önmaga okozta morális veremből már aligha lehetséges kikászálódni. Vagy ha mégis, akkor ugyanazt teszi Orbán Viktor Sulyok Tamással, amit Sulyok Tamás tett az édesapjával.

Tamás Ervin: Blöff-híradó

Lázár János képes kiejteni a száján olyan védekezést, hogy a kormány azért nem kért bocsánatot az áldozatoktól, mert a távozó elnök asszony az ő nevükben is megtette ezt. A lemondása alkalmából Novák szigorúan egyes szám első személyben beszélt...

Majtényi Erik: Leltár menet közben

Tudom, hogy pusztába kiáltott szó – még magam sem fogom meghallani! –, de mégis óva intek mindenkit. Élek ugyanis a gyanúperrel, hogy ezeknek a bunyós szépfiúknak nem elég a mi szombat esténk. Testestül-lelkestül, szőröstül-bőröstül kellünk nekik.

Szénási Sándor: Kinek az országa?

A vendégmunkás továbbá nem vezethet villamost, metrót, mozdonyt és trolibuszt, ám buszt igen. Úgy tűnik ez utóbbitól a magyarok szinte már vallásosan tartózkodnak, de hogy miért, az Turán sötét titka.