Szalai Anna: Nincs bocsánat

A nő hangosan zokogott a Hősök terén, amikor bántalmazott gyermekek mondatait olvasták fel. Arcát sáljába fúrta. Több százezren hallották ezeket a mondatokat ott. S ennél sokkal többen hallották rendelőben, irodában, tanáriban, konyhaasztal mellett.

Marabu: Bábszínház

– Tóni! Így utólag levonva a tanulságot, szerinted mi lett volna a jó kommunikáció ebben az elcseszett ügyben? – Egyszerű. A hosszú mismásolás helyett a dolgok azonnali őszinte feltárása, őszinte bocsánatkéréssel. – Ööö... Figyelj már, Tóni!

Zöldi László: Orbán miért krákog?

A helyettesítő újságíró a megszokottnál hosszadalmasabb okfejtésekbe bonyolódott, ez türelmetlenségre, feszengésre késztette a kormányfőt. Akik nemcsak hallgatták a beszélgetéseket, hanem látták is a világhálón, érdekes jelenséget figyelhettek meg.

Szűcs R. Gábor: Az operaház kantinja

Az, hogy a külföldön eszközölt magyar beruházások profitját hazahozzák, általában igen nagy baromság. Mert ha megtérül, akkor külföldön is fogja befektetni. és vidáman sz@rik a Hungaroführerre, mert még ő sem parancsolhatja meg, hogy hazahozzák.

Gábor György: Zenés séta Fidesz-Magyarországon

Az Operaházon nem a művészeti teljesítményt kell számonkérni, hanem ugyanazt, amit az Operaházon kívüli Magyarországon, minden kis trafik és gigantikus cégcsoport esetében: ki kinek itt a csókosa, ki, miért és hogyan üzemelteti a büfét, a trafikot, a...

Konok Péter: Opera Buffet

Egy resti a világ, s e színház itt a váróterme. / Jó étvágyat hát, de sok beszédnek sok az alja: / A vége még messze, ne számítson benne heppiendre / Vegyen valami rágcsát, úgy várjon a „többi néma csend”-re: Majd csengetünk, ha már mindenki rendezte a számlát.

A. N.: Orbánt senki nem fogadja Washingtonban

Orbán nem vállalt kockázatot, nem áll Washingtonban valódi kérdések elé. Egy olyan trumpista szervezet vezetőjével találkozik, amely azonos illiberális, fasiszta ideológiát vall. A panelbeszélgetés címe: „Az Egyesült Államok és Magyarország kapcsolatainak jövője”.

Rónay Tamás: Távolodóban

Hol van már az az idő, amikor egy lapon emlegették Európában Magyarországot és Lengyelországot… Ugyan Varsóban a populista Jog és Igazságosság uralta kormányt csak tavaly decemberben váltották le, ez az idő sokkal többnek tűnik három hónapnál.

Horváth Gábor: Ülve maradók

Navalnij utóbb bocsánatot kért a grúz néptől, majd az ukrántól is, amiért 2014-ben még jó ötletnek vélte a Krím és a Donbász elcsatolását. Ha kitartott volna akkori véleménye mellett, alighanem még ma is élne, de volt lelkiereje beismerni tévedéseit. Ugyanez Orbánnak nehezebben megy...