Hamburger Béla: Magyar Pétertől az összefogásig

Úgyhogy Magyar Péter (szerintem) nem Rogán bábja, legalábbis ezt (egyelőre) semmi nem bizonyítja. (Ráadásul nem is ő lenne az első kiábrándult Fidesz-rajongó, gondoljunk csak Pesty úr nyári kifakadásaira.)

Tompos Ádám: Magyar Választásmatematikusok Pártja

Hiába van egy körzetnek szegfű-piros központja, attól még bőven ki lehet kapni, ha a mozgósítás kimerül abban, hogy az aktivisták sűrűn szelfiznek  toll- és bögreosztás közben. Sikerült is összehozni a vereséget...

 Szekeres István: Nemzeti retorika

A tervezet a készülő tankönyv íróinak a figyelmébe ajánlja, hogy az új szövegekben használják külön-külön és együtt is a „brüsszeli bürokraták” kifejezést, valamint a dollárbaloldal, Gyurcsány és migránsok szavakat.

Váczy András: Fjodor és a pasi

„De itt már új történet kezdődik. Egy ember fokozatos megújhodásának, fokozatos újjászületésének története. Ahogy átmegy egyik világból a másik világba, megismeri az előtte eddig ismeretlen valóságot. Ez új elbeszélés témája lehetne..."

(ba): Püspöki panaszok

Egy exminiszter ne tűrje, ha folt esik a magyar igazságszolgáltatás becsületén. Kérve kérjük hát püspök urat, indítványozzon perújrafelvételt, és ha kiderül, hogy a komisz állami gondozott kölykök nem mondtak igazat, hát reszkessenek! Megint.

Németh Péter: A nemlét határán

Mindig is így volt, ha olyan ügy jött szembe a Fidesszel, amit nem lehetett a hagyományos módon visszagyömöszölni a palackba, vagy éppen a politikai vetélytársakkal szembefordítani. Ez történt Borkainál, Szájernél, Kaletánál...

Molnár Zsolt: A mi fegyverünk az erkölcsi tartás

Sajnálom, hogy kikerültek ezek a plakátok. A morális válság pusztítóan hat az egész társadalmunkra, elpusztíthatja a közös nemzeti morálunk utolsó részét is. Ezért, azt sem tartanám túlzásnak, ha a DK úgy döntene, hogy visszavonja, inkább lecseréli ezeket.

Fábián András: Csökkentett beltartalom

Sorolhatnánk napestig, hogy a kormány hogyan szórja a közpénz milliárdokat a határon túl és a határon innen számtalan felesleges célra, ráadásul úgy, hogy azok megtérülésére esély sincs.

Ficsor Benedek: Je suis bunkó

Kisvártatva befolyásos támogatót is talált a lila-fehér egyesület: Orbán Viktor miniszterelnök (hivatalos Instagram-profilja) állt ki a rasszizmusért büntetett edző mellett. – Je suis Mészöly – írta a kormányfő, ami komoly kérdéseket vet fel.