Székely Ervin: Sakk és politika

A legfontosabb különbség azonban az, hogy míg a sakkozók eredményessége kizárólag a teljesítményüktől, tudásuktól, munkájuktól függ, addig a politikusok sikereiket a beléjük vetett bizalom erősségében mérik. Ők tehát a lelkeinkért harcolnak.

Berend T. Iván: Kiürül a Balkán

Bosznia és Montenegró lakosságának közel fele (47 és 45 százaléka), Albánia lakosságának több mint 40 százaléka, a koszovárok és macedónok közel egyharmada és a szerbek közel egyötöde már külföldön él.

Békesi László: Milák

Egy biztos: ezekre a fölöttébb nyugtalanító kérdésekre az érdekelteknek előbb-utóbb válaszolniuk kell! A tét nemcsak az, hogy Milák milyen eredményeket ér el Párizsban, hanem az is, hogy teljesítménye mögött milyen munka és támogatás húzódik meg.

Kemény Zoltán: Rendőr

Nem kis időbe telt míg az épület bejáratához értem a lassan, türelmesen haladó tömeggel. Ott egy fiatal rendőr állt. Nem is tudom, mi késztetett rá, de a vállára tettem a kezem és azt mondtam neki: “Köszönjük, hogy velünk voltak”.

Ladányi András: Ki kinek is szurkol?

Deutsch Tamás az interjú végén hozzátette: ha az EU most jönne létre, és a jelenlegi formáját venné fel – minden ideológiával együtt –, akkor a jelenlegi tagállamok egyike sem akarna csatlakozni. Nevetnének a gondolaton.

Beck Tamás: Luxus-migráns

Ha a börtönbüntetése elől szintén hazánkba menekült Nikola Gruevszkihez hasonlóan ő is Orbán Viktor védelme alá helyezte volna magát, luxuskörülmények között ugyan, de mégiscsak migránsként tengetné most életét. mi következik mindebből Bolsonaróra nézve?

Bogdán Kálmán: Gavalléros vendéglátás

Azonban balszerencséjére csupa drága ételnemű: Roberta szardínia, téli szalámi, prágai sonka volt kapható. Szegény Dani, kénytelen-kelletlen megvásárolta a szükséges mennyiséget (tekintélyes összegre rúgott), és a csomaggal a táskájában hazament.

Németh Péter: Nem most. Soha

Azt mondta, hogy ő bizony, Novák helyében már az első cikkek megjelenése után feladta volna hivatalát. De nem tette. Mint ahogy Varga Judit sem. Sőt: az egész kormány, a Fidesz hallgatott. Nem tudom, hogy Rákay akkor javasolt-e valamit.

Balassa Tamás: Vicce versus

Még egy lépéssel közelebb került az ország ahhoz, hogy legyen minden jobb. Bár a viccpártiságot sosem értettem igazán az elmúlt években, merthogy sokkal inkább vicc a rendszer, a NER és a magyar közélet ellenzékestül, mint a kutyapárt ironizáló fricskái.