Hargitai Miklós: Szivárgás

Ebben a helyzetben, amikor a Fideszre tartósan ráragadt a pedofília-relativizálás bélyege, sem nem ízléses, sem nem szerencsés egy olyan példázattal előhozakodni, amelyik védtelen gyerekek elcsalásáról és eltűnéséről szól...

Batka Zoltán: Félőlények

A rezsim szegénységi bizonyítványa, hogy tizennégy év kormányzás után mindössze ennyi jövőképet tud nyújtani a magyarságnak: ha ők maradnak kormányon, akkor nem lesz atomháború és terrorhullám Magyarországon.

Szűcs R. Gábor: Magyar Péter körül

Ez a mondat arra a helyzetre emlékeztet engem, amikor édesanyám barátnője elesett a nyílt utcán , és azt mondta: – Úgy nem szeretek elesni. Ilyesmivel nemhogy nyolc általánost nem végezhet, de még politológus se lehet az ember.

Gál Mária: Brüsszel

A kerületi döntést órákon belül érvénytelenítette a bíróság, Orbán Viktor tegnap is szabadon brüsszelezhetett Brüsszelben Európa hírhedt bajkeverőinek díszes társaságában. Ami már önmagában is szégyen, ugyanakkor jogos kérdéseket is felvet.

Szűcs R. Gábor: Most már rasszista is

A Magyarországon születésük óta élő lakosok zöme ma sem érti, mért jutottak szavazati joghoz a határon túliak, ha egyszer egy népszavazás már megtiltotta nekik. Hogy "a romák döntenék el", az meg igazi rasszizmus. Parászka Boróka nem tudja, de teszi.

Szent-Iványi István: A magyar fagyi visszanyal

Mintha egy kicsit korán örült volna Orbán Viktor Fico győzelmének, aki twitterében gratulált neki és azt írta, hogy alig várja, hogy a "szlovák hazafival" (az ő szavai) együttműködhessen. Ha ők a barátaink, akkor már nincs is szükség ellenségre.

Konok Péter: Nem elég, ha Csíki sör vagy…

A dunaszerdahelyi stadionban sörversenyt tartottak a minap. A teszten a Csíki Sör, a Staropramen, a Budvar, a Gambrinus és a Kaltenecker söreit lehetett kipróbálni, és a fogyasztók túlnyomó többsége szerint a Csíki Sör „ihatatlan” volt.

Juszt László: „Egy mondat a zsarnokságról”

Azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy megint rohadt nagy szerencséje volt, hogy még nem tartózkodott a helyszínen. Mert igen blamás lett volna, ha egy rendőr odaszól neki, hogy "Dagi – kinyitjuk a kétszárnyas ajtót – maga is húzzon kifelé!"

Lakner Dávid: Milyen alapon hívogat Bohár Dániel közszereplőket?

Bohár feltette a kérdést, hogy Magyar Péter jobb messiás-e Márki-Zaynál, mire utóbbi azt válaszolta: „ha önnek messiás kell, akkor legyen Magyar Péter messiás. (…) Én nem mondtam soha, hogy messiás Magyar Péter”. Ebből lett Bohárnál annyi: „természetesen”.

Hajnal László: Trump a József nádor téren

Trump egy nap alatt összeüti az orosz-ukrán békét! Ez már ígéretesnek tűnik. Másnap – ha minden Orbán elképzelése szerint alakulna (nem úgy fog) – lesz egy győzelmébe belerokkant Oroszország, kiiratkozva mindenből és mindenhonnan.