Rónay Tamás: Szolgálat, nem hatalom

A kormányfőben azonban nem csak a „mainstream” Európa nem bízik, de azok sem, akiket a szövetségesének nevezett. Azzal ugyanis, hogy saját frakciót hozna létre, éppen a nagyobb populista pártcsaládokat, a „szuverenistákat” gyengítené.

Hargitai Miklós: Nekik nem fáj

Sorra ítélik el az európai kormányok, hogy Oroszország be-, illetve kitiltott több mint 80 európai sajtóterméket. Az Orbán-kabinet azonban beszédesen hallgat, annak ellenére, hogy magyar érintett – a 444.hu – is van a listán.

A. N.: A Szuverenisták frakciójában van Orbán helye

Mindez azért is érthetetlen, mert Orbán egyébként régóta jó baráti kapcsolatokat ápol az AfD vezeőivel és képviselőivel. Az AfD még Nagy Károly-díjra is jelölte. A kormánypárti Magyar Hírlap interjút is készített két éve Tino Chrupalla AfD pártelnökkel.

Szele Tamás: Na de ennyire?

Egész Dagesztánban összesen vagy nyolcszáz zsidó élhet, többnyire Derbentben, közülük egy halálos áldozatról érkezett meg nem erősített hír, szóval ez még nem biztos, de hát érthető is: viszonylag kevés izraelita jár vasárnap esténként ortodox misére.

Konok Péter: Mi is lett megvédve?

A két esemény (a két megvédelem) között egy német motorosrendőr meghalt, egy másik súlyosan megsebesült, mikor az Orbánt kísérő konvoj karambolozott. Erről Orbán Viktor Facebook-oldalán egy kurva kukk sincs.

Selmeci János: A külpolitika magyar géniusza

A Tisza Párt befogadása sokkal inkább a Fidesznek szól, mint Magyar Péternek; a néppártiaknak ugyanúgy fogalmuk sincs arról, hogy pontosan kiket vesznek maguk közé, mint ahogy a magyar választók 30 százaléka sem igen tudhatta, hogy kire szavaz.

Szénási Sándor: A kijárat szakadatlan keresése

A Fidesz hazai frakciójának vezetője bejelentette, hogy a magyarfaló AUR-ral nem hajlandók közösködni, bár addig ez a probléma meg sem érintette őket. Most pedig a Konzervatívok társelnöke közölte, hogy a Fidesz hivatalosan be sem jelentkezett hozzájuk.

Szerető Szabolcs: Lehet durvább a politika

Különös, Rogán Antal épp akkor ért kormányzati befolyás terén a csúcsra, amikor az általa irányított gépezet köhögni kezdett. A csúcsról pedig lehet nagyot zuhanni és lassan földet érni is. Az előbbinek most aligha van itt az ideje...