Zöldi László: Pártosítható-e a nyilvánosság?

Az ellenzéki pártvezetők a kitörés eszközének választották a közösségi médiát. Önmagukat fizettették be például a fészbukra, holott talán nem ők az ellenzéki nyilvánosság legjobb tollú szerzői.

Szent-Iványi István: Hüpp-hüpp-hüpp – Barbatrükk… ID 2.0

Nem egy vadonatúj csoport jött létre, hanem valójában az Identitás és Demokrácia csoportot újracsomagolták, átkeresztelték és divatos kifejezéssel rebrandelték. A tagpártok túlnyomó többsége az EP margóján létező ID csoportnak is tagja volt.

Gál Mária: Kétes dicsőség

Azt Orbán Viktor is elismerte, hogy Magyarországnak nincs mandátuma a béketeremtésre, de mint mondta, „tudunk jó eszköz lenni” ennek érdekében. A Kreml számára mindenképpen kiváló eszköz vagyunk, Putyin leghasznosabb idió­tái.

Mosolygó Miklós: Joe Armanival nincsen bírás

A wisconsini Madisonban tartott pénteki kampánygyűlésen felbukkant egy huszonéves srác, aki a rajongói transzparensek tengerében csak ennyit írt fel egy fehér papírlapra: PASS THE TORCH, JOE − azaz Add át a stafétát, Joe!

Németh Péter: Fidesz-világ

Szóval nem tudjuk, hogy mi is van, legfeljebb annyit: továbbra sincs Budapestnek főpolgármestere. Ja, és még annyit: Vitézy nagyon elégedett, a Fidesz nagyon elégedett, és a kormánypárti sajtó is nagyon elégedett.

Ladó Árpád-Gellért: Békecirkusz és kórházbombázás

Orbán Viktor folytatja a békepárti villámkörútját. Ma éppen Pekingben próbálja tető alá hozni a békét. Magyarország minden nyugati szövetségese haját tépve és értetlenkedve követi ezt a látványosan öncélű és összességében értelmetlen vándorcirkuszt.

NJF: Gutmann –laza névetimológia

A polgárháború híres német (askenázi?) fotósa volt Hans Gutmann (1911 –1982), aki sokat élt spanyol nyelvterületen, és Juan Guzmán-ra ’spanyolosította’ nevét. Spanyolföldön főleg a nemzetközi brigádosokat fotózta (maga is az volt)...

Szerető Szabolcs: Putyin frakciója

Az Orbán által is szervezett EP-frakció zászlóbontása annyiban mindenképpen hasznos, hogy fel lehet majd mérni, meddig terjed az unióban a putyinista befolyás. A hagyományos politikai elit eközben nehezen találja a hatásos válaszokat a kor kihívásaira.

Szűcs R. Gábor: Kérelem

Miután magyar nyugdíjas vagyok, és a fentnevezett tények miatt különösen vagyonosnak nem számítok, szíves közbenjárásukat kérem hogy külföldről rendszeres anyagi támogatást kaphassak, lehetőleg euróban, amerikai dollárban...