Bartus László: Az áldozatok köztünk járnak

A társadalom, amely naponta lépi át a határokat, sérti meg családtagjait, ahol a norma a bántás, a sértés, az udvariatlanság, az érzéketlenség, áldozatok tömegeit termeli. Súlyosabb esetekben az emberi lényegtől fosztanak meg gyerekeket, felnőttek tömegeit.

Zöldi László: Táncoltunk a blueskocsmában

Az egyik legjobb pesti blueskocsma kistermébe érkeztek a rokonok, a barátok, a kollégák és a tanítványok. Harminchárman jöttek el, és nagyjából három csoportot alkottak. Az egyik asztalnál az osztálytársak ültek, a másiknál a kollégák, a harmadiknál a rokonok.

Demény Péter: Kié vagyunk?

Nem a mi elhatározásunk, hogy kihez van közünk, és az sem, hogy kit szeretünk – a szeretet és a „köz” nem döntés kérdése, hanem valami sokkal rejtélyesebb dologé. Hogyan formál meg a történelem, milyen történetekben kerülünk egymás mellé...

Szénási Sándor: Csak tömören, kevesebb dumát

Egy sepsiszentgyörgyi fórumon valaki azt kérdezte Lázár Jánostól, hogy milyen érzés volt kezet fogni egy körözött háborús bűnös diktátorral, amely kézen, nem mellesleg töméntelen vér szárad. L. J. azt mondta, hogy neki nincs joga felülbírálni az oroszok választását...

Szilágyi Ákos: Arany hajnal hasad!

Az aranytojást tojó tyúk nem brüsszeli hókuszpókusz, sem kijevi szemfényvesztés, hanem magyar csoda. A hit és az akarat csodája. Ahhoz, hogy egy tyúk aranytojást tojjon, nagyon-nagyon hinnie és akarnia kell. És a magyar tyúkok ezt teszik: akarnak, hisznek és tojnak.

Batka Zoltán: Itt aggódik a fiú az oroszok pénzéért

Arról persze Orbán nem beszél, hogy ha már banki pénz: speciel az oroszok simán lenyúlták a kémbankba betett 20 milliárd forintunkat. Meg a magánbefektetők pénzét. Őket valahogy nem gyötrik az ilyen erkölcsi problémák simán zsebrevágtak mindent.

Szent-Iványi István: Fülsiketítő csend és morális csőd

A magyar kormány ebben a szlovákiai magyarokat súlyosan diszkrimináló ügyben lapít, tudomást sem vesz a jogtiprásról. Orbán, Szijjártó és azok, akik a magyar nemzetiség jogainak védelmezőjeként tüntetik fel magukat, szégyenletesen hallgatnak, szavuk sincs erről..

Németh Péter: Hazudtam, bocsánat

Hát nem tudom, kik fogják megütni a bokájukat, tényleg a DK következetesen fellépő, és a botrány feltárásában jelentős szerepet vállaló és vivő politikusait fogja meghurcolni az igazságszolgáltatás, vagy egyszer  a kormányzati aktorok is sorra kerülhetnek.

Marabu: Deal

Nem lehet egyszerre ezerfelé figyelni! Egy miniszterelnöknek az is elég, hogy a saját országának a szuverenitására ügyel ebben a brüsszeli szuveréngyilkos közegben, emellett legföljebb Oroszország szuverenitásának megóvására jut még figyelem, Ukrajna szuverenitására már nem.

Konok Péter: Mohácson Orbán eladomázgatott

Lajos király is nevetett, mikor lovával, súlyos páncélban a Csele-patakba gázolt. „Ez csak egy patak!” – kiabálta vígan. „Ne kerekítsünk már nagy feneket neki!”, és gurgulázva kacagott, ahogy alámerült. Sokan nevettek a végén. Meg hát nem is lett vége, mindig van tovább.