Fábián András: Vita a vitáról

Ha minden a tervek szerint alakul, márpedig ezt a tegnap esti vita erősen valószínűsíti, ideje a hölgyeknek és az uraknak valami biztosabb megélhetés után nézni. Mondjuk jelentkezhetnek a Blaha vagy a Lánchíd felújítására segédmunkásnak.

A VITA, Erdélyből nézve

A szegénység fokát tekintve a harmadik, a korrupció fokát tekintve – nem véletlenül ugyanazokkal az országokkal, Romániával és Bulgáriával – holtversenyben első, vagyis a legkorruptabb az Európai Unióban. A sajtószabadság tekintetében pedig legutolsó!

Vásárhelyi Mária: Az utolsó nagy humanista

És azt is értettem, hogy minden mondatát a mai magyar egyházi és állami hatalmasságoknak címezte azt üzenve, hogy az ő viselkedésük elárulása mindannak, amiben Jézus hitt és amit híveitől elvár.

Mikó Ferenc: Mi van Kelet felé?

Kelet felé van Oroszország, Kína, Azerbajdzsán (emlékeztek a baltás gyilkosra?), Türkmenisztán (türk ház Budán ingyen!), Irán, kipcsak-föld (?) stb. Ezek jó része mohamedán vallású! Tényleg kelet felé kéne mennünk? Rossz az irány!

Karácsony Gergely: A Lánchíd és a pápa

Mindig, ha valaki be akarta kebelezni a másikat, az nem építő volt, hanem romboló, ahogyan az is, aki ki akarta rekeszteni a másikat, ahelyett, hogy befogadta volna. Hányszor megtörtént ez a történelem során!

Németh Péter: Gerenda és pálca

A mutatvány most arról szól, hogyan vagyunk képesek - mi, magyarok – alakot (értsd: véleményt) váltani, immár egyik napról a másikra. Hogyan leszünk EU-barát országból EU-t elátkozó, majd újra a közösséget óvó szereplővé, másokkal szemben az utolsó gerenda tartóivá.

Kocsis Tamás: Budapesti mondatok Ferenc pápától

Mennyire messze áll Ő, aki csendben uralkodik a kereszten, attól a hamis istentől, akitől elvárjuk, hogy erővel uralkodjon és elhallgattassa ellenségeinket! Mennyire más Krisztus, aki egyedül a szeretettel áll elénk, mint e világ hatalmas, győzedelmes és ajnározott messiásai!”

Lendvai Ildikó: Ó, ó, ó, tündérkaszinó!

„Magyarország szemben áll a kaszinókapitalizmussal”. És tényleg. Magyarországon nem kaszinókapitalizmus, hanem kaszinófeudalizmus van. Nem a piac, hanem az uralkodó kegye dönti el, ki kaszinózhat.

Gábor György: A miniszterelnök beszéde

Arról az autonómiáról beszélek, amit a magyar „kereszténydemokráciának” csúfolt politikai önkény szétvert, megszüntetett, meggyalázott és sóval behintett. Arról beszélek, hogy az egyetemeket a legönösebb okokból, saját politikai kádereivel kitömött magánalapítványokba szervezte át...