Gábor György: Ideológiai szeminárium titkosszolgáknak

És mikor fogja végre elmondani Orbánnak, hogy miként kellene kormányozni egy országot, Ádernek, hogy mi (lenne) a dolga egy államfőnek, Polt Péternek, hogy a legfőbb ügyész a bűnözőket hivatalból üldözi és nem védelmezi...

Hargitai Miklós: Jó és rossz hírek

Nonszensz és elfogadhatatlan, hogy egy olyan világjárványban, amelynek a trendjei akár hetente változnak, a kormány kommunikációját és a védekezési stratégiát november végén olyan állításokra alapozzák, amelyek utoljára júliusban voltak igazak.

Németh Péter: Az Ördög Anonymusa

Azon kívül, hogy már ki tudja hanyadik embert sározza be a jobboldal erre felkért, ezzel megbízott médiája, az égvilágon semmi nem derült ki. Legfeljebb annyi, hogy emberek beszélgettek, és – ha jól értem – még a Városháza eladása is szóba került.

Lakatos Péter: A szemellenzős Tőkés

Egy alakulatnak kormányon van nagyobb esélye választóinak érdekeit képviselni, mint ellenzékben. Valószínű Tőkésnek az felelt volna meg, ha az RMDSZ az AUR-al és az USR-vel marad ellenzékben, mert akkor valóban lett volna mit kritizálnia.

Zöldi László: Miért hadar Palkovics és krákog Orbán?

Palkovics László a szakmai felkészültségével bármelyik rendszerváltás utáni kormányban miniszter lehetett volna, retorikai alkalmatlansága miatt azonban egyik miniszterelnök se nevezte volna ki. Jelenlegi főnökébe azért szorult a beleérzés képessége, mert pályakezdő politikus korában maga is hadart.

Krebsz János: A kereszténység ötven árnyalata

A legnaivabb igazhívőtől a vallásfilozófiailag képzett teológusig, és a Szent Ferencesen tiszta hittől a legcinikusabb képmutatásig széles a spektrum. És nagyon sokan vannak azok is, akiknek vallásháború a négyévenkénti választás.

Tamás Ervin: Nem kell tudni románul

A megyei főügyészség valóságos jogtechnikai bravúrt hajtott végre, mivel szerinte a nemzetiségi pótlék felvétele nem törvénysértő, hiszen papír van a román nyelvtudásról.

Kiss Sándor: Ezeréves állam

Talán nem terjedt ki a figyelmed, hogy Kínában a Kínai Kommunista Párt egyeduralma dúl, és államát a nemzetközi szakirodalom PROLETÁRDIKTATÚRÁNAK szokta nevezi!! És ugye az ilyesmit nem szokták demokráciának tekinteni, pedig TÖBBEZERÉVES államisággal rendelkezik!