Hargitai Miklós: Trum training

Gyorsan utánakerestem, hogyan is reagált Kövér a Szájer-ügyre, de csak egy megengedhetetlenül liberális állásfoglalást találtam tőle, idézem: „nem szeretnénk valamiféle belső rendőrséget, vagy pláne erkölcsrendőrséget felállítani”.

Kocsis Tamás: Búcsú a Pax Americanától

A legendás volt német külügyminiszter szerint, ha Orbán Viktor úgy látja, hogy az EU-ban hibádzik a közös értékalap, akkor még azelőtt kellett volna szólnia, hogy Magyarország belépett a szervezetbe.

Kereszty András: André Delacroix esete Paul Bush-sal

Hej, hetvenes, nyolcvanas évek, amikor egy magyar újságíró folyamatosan a világ fegyveres konfliktusairól tudósított. Ciprusról, Libanonból, Szíriából, Jemenből, Izraelből, Angolából, Felső Voltából, Kolumbiából… Vietnamban viszont emberünk nem volt.

Tordai Bence: Rézvitéz az ereszen

Ma az Országgyűlés Hivatala (tényleg) kedves mikuláscsomaggal lepte meg a kollégák gyerekeit. A könyv főhőse, a Szél Hozta Rézvitéz a Parlament ereszcsatornáján mászik. Mellette a szöveg: “az éjszaka látottak is új hittel és erővel töltötték el a szívét.”

Varga T. Róbert: Felszínen maradni

Értem én, hogy számukra most fontosabb feladatok körvonalazódnak, végre esély nyílik leváltani a NER-t, de ha a legkiszolgáltatottabbak, a gyerekek érdekeiben képtelen bárki felszólalni, mit várhatnak mások?

Batka Zoltán: Fedőneve: Bajusz

Szóval a Kövér-beszéd kiszivárogtatásával egy ilyen politika két eredményt érhet el: az ellenfél szemében sokkal félelmetesebbnek, saját táborában sokkal erősebbnek látszik, mint amilyen valójában. Másfelől szakmailag demoralizálhatja a hírszerző közösséget.

Székely Ervin: Válságban a Nemzeti Liberális Párt

Egyelőre nem tudni, hogy Nicolae Ciucănak milyen politikai ambíciói vannak. Eddigi pályafutása alapján azonban aligha elégszik meg a jolly joker szerepével (volt már ügyvezető miniszterelnök egy rövid ideig).

Vágó István: Elzavarnak, mint Orbán az oroszokat?

Ezt az ellenzéket ma a magyar választók kb. fele támogatja... Minket is kizavarnának az országból, ahogy Orbán tette (?) az "ideiglenesen hazánkban állomásozó" szovjet csapatokkal? Akkor hányan maradnának?