Szent-Iványi István: Orbán Viktot bemelegít

Levezetésképpen pedig Párizsban találkozik Nicolas Sarkozy volt francia köztársasági elnökkel, aki hamarosan megkezdi a korrupciós ügyek és hatalmi visszaélések miatt kiszabott börtönbüntetését. Talán ez a tapasztalatcsere lesz a leghasznosabb számára.

Hargitai Miklós: A rezsim rezsije

Amit a NER nagyvonalúan rezsicsökkentésnek nevez, az alighanem Magyarország rendszerváltás utáni történetének legdrágább politikai kalandja – minden szempontból.

Szekeres István: Ki fizeti?

Az ilyen esetekben nem a betegnek kellene fizetni, hanem a költségeket a “tb.”, vagyis az állam állná. Tiszta beszéd, egyenes. A kormánypárti média ezzel szemben egyfolytában azt sulykolja, hogy MZP fizetőssé akarja tenni az egészségügyet.

Németh Péter: (Le)hallgatás

Gondolhatnánk, ostoba dolog a XXI. században azt hinni, minden kitakarható, retusálható, de tévedünk: vannak települések, ahol például az előválasztásról sem hallottak az ott élők semmit.

Lendvai Ildikó: Levizsgáztak

Mondanom se kell, az egyetemi érintettek közül eddig csak egy tanársegéd bukott le. A portás, gondolom, nem ért rá. Képzelem, az egyetemek nyakába ültetett új urak a fideszes kuratóriumokban mily hévvel próbálják majd az igazságot kideríteni.

Serényi Péter: Eltűnt aranyérmek nyomában

Az MTI, a régi önmagát még nyomokban sem idéző hírügynökség a mai elnökválasztó közgyűlés után ezt bírta írni az új MOB-elnökről, Gyulay Zsoltról: „A kajakozóként hatszoros világbajnok és kétszeres olimpiai ezüstérmes sportvezető…” Értitek?

Rónay Tamás: Póker és sakk

Talán ebből a megnyilatkozásából is érezhetjük a különbséget abban, hogyan tekint Putyin Macronra, és hogyan kezeli a magyar miniszterelnököt. S ezen az a tény sem változhat, hogy ők ketten ugyanannál a bizarr tárgyalóasztalnál ültek.

Hargitai Miklós: Himnusz, nyitott szájjal

Énekeltünk többek között a kerületi és a fővárosi pártbizottságnak, sőt az ideiglenesen hazánkban állomásozó szovjet hadseregnek is. A magyar himnusz minden alkalommal a műsor része volt – olykor a szovjet is -, és kivétel nélkül mindig nyitott szájjal énekeltük.

Batka Zoltán: Uniós köd

Magyarország a német autómultik bérmunkás paradicsoma lett, akiknek Orbán ugyan egy picit faragatlan meg picit fasiszta, de gyarmati intézőtisztnek pont ideális, viszonzásul Brüsszelből nem néztek oda...