PUNKT Szent László-napra szervezték rá a Pride-ot, ez provokáció és természetesen VESZÉLYES – kotkodácsolja a KDNP vegyeskara. A módszert jól ismerem, mivel amikor néha leírtam valahol, hogy nincs is isten, akkor mindig jött valaki, hogy ezt ráadásul éppen advent előtt egy héttel, vagy Szent Kleofás napján, vagy Urunk Szundikálásakor követtem el.
A képen a katolikus falinaptár látható, és első pillantásra szembeötlő a trükk: az egész év tele van kisebb-nagyobb egyházi ünnepekkel. Tehát ilyen alapon soha semmit sem lehetne szervezni, ami nekik nem tetszik. Még szerencse, hogy rohadtul mindegy, mi tetszik nekik, és mi nem.
Ha a Pride egy héttel később lenne, akkor Szent Tamás, Erzsébet és Antal emlékébe rondít bele. Ha egy héttel korábban, akkor Szent Rafael imádását zavarja meg, az azelőtti héten pedig Szűz Mária Szeplőtelen Szíve lett volna megszeplősítve. És így tovább: minden hétre jut minimum Szűz Mária Bal Tüdeje, szeplőtelen nyombele, fülcimpája. Ámde van egy remek hírem. Bármikor ki lehet menni egy épp szabad térre, ott megünnepelni szépen Szent Lászlovat, szívet, májat, krucifixet.
És ezt egyáltalán senki nem akarja betiltani, noha a gyerekekre gyakorolt hatása minimum vitatott, felekezetek között is. Megférünk ebben a szép országban. Mármint azokkal férünk meg, akik töppedt kisebbség létükre nem követelik maguknak az egészet.

A szerző Facebook-bejegyzése 2026. június 26-án.