„Háborús” napló az amerikai választásokról (4)

„Amikor pár nappal ezelőtt azt írtam, hogy az amerikai politikai rendszer „borulni látszik”, tulajdonképpen az járt a fejemben, hogy egy nagyarányú demokrata győzelem „végre” lehetővé fogja tenni a tényleges többségi uralmat Amerikában, nemcsak most, hanem a belátható jövőben is, hiszen a demográfia és az elkerülhetetlen  társadalmi változások permanens kisebbséggé változtathatják a konzervatív tábort. Ez viszont arra késztetheti majd őket, hogy „kivonuljanak” abból az amerikai politikai nemzetből vagy politikai közösségből, amely ezt teszi velük.” Molnár Gusztáv „háborús” naplója, 4. rész.

„Háborús” napló az amerikai választásokról (3)

„Akár győzzön, akár veszítsen, Trump kampánystratégiája beigazolódott. Kritikusai azt állították, hogy polarizáló üzenete majd visszaüt. Nem így történt. Lehet, hogy Biden szoros győzelmet arat, de elnöksége kezdettől fogva meg lesz bénítva. Nem következett be politikai átrendeződés a demokraták javára. A politikai polarizáció nem ért véget. Sőt, csak most kezdődik igazán.” Molnár Gusztáv „háborús” naplója, 3. rész.

Szemle-szemle: Nyomásgyakorlás az igazság elleni háborúban

A Népszava tematikus Szabad szemmel című keddi szemleösszeállításának beszédes címe: Trump példátlan nyomást gyakorol.
Nem tehettük meg, hogy ne vegyük át a lap kiváló szemű szemlézőjének kivonataiból a legfontosabb gondolatokat. Gyakorlatilag szemlét szemlézünk.

A közösségi média felkészül a káoszra – eléggé?

A hirado.hu szerkesztőségi cikkben számol be arról, hogyan készül a választási káoszra a közösségi média, számolva azzal, hogy nemcsak napokig, hanem akár hetekig is elhúzódhat a bizonytalanság, és ebben az időszakban a szokásosnál is több ál- és rémhír, összeesküvés-elmélet és akár lázadásra is felbujtó tartalom jelenhet meg a közösségi médiában.

Szurkolók és ellenszurkolók

A Magyar Hang ismét érdekes témát járt körül az amerikai választásokkal kapcsolatban: listába foglalta azokat, akik Donald Trump győzelmét szeretnék, és cikket szentelt azok indokainak, akik a vereségét az elnökválasztáson.

Trump után a világ

Molnár Gusztáv, aki blogjában már 2016 februárjában előrevetítette Donald Trump várható győzelmét, ma – a megfigyelők nagy többségével egyetemben – inkább a bukását tartja valószínűbbnek. Ha akkor Trump győzelmét az Amerika világhatalmi pozíciójára gyakorolt romboló hatása miatt tartotta fontosnak, most úgy véli, hogy mind a valószínű vereség, mind a teljességgel nem kizárható győzelem kiélezheti a már most is jól érzékelhető kvázi-polgárháborús amerikai belpolitikai helyzetet.