Orbán Viktor Bécsben minden gátlás nélkül hazudozik: „Magyarországon ma a migránsok száma: nulla, nulla, nulla.” Hozzátette: „Ne adjátok fel a migrációellenes pozíciótokat! Mert a migráció rossz dolog.
Ausztriában a külföldön született polgárok (vagyis az első generációs bevándorlók) aránya eléri az összlakosság 20–22 százalékát. Ha a második generációt is beleszámoljuk, a teljes migrációs hátterű népesség aránya megközelíti a 27,8 százalékot, ennek ellenére, sőt épp emiatt is az osztrákok háromszor jobban élnek, mint mi, magyarok.
Az osztrákok megvalósították a józan ész diadalát az eszme felett. Orbán mindent elkövet az eszme diadaláért a józan ész felett.

Megjelent az Élet és Irodalom LXX. évfolyama 26. számának Páratlan oldalán 2026. június 26.