Beck Tamás: A konfliktuskerülés ára

Az orosz despota annak tudatában annektálhatta a Krímet, s rohanhatta le később északkeleti szomszédunkat, hogy magyar szövetségesének vétójoga úgyis „béna kacsává” teszi majd az európai értékközösséget. Ez részben be is jött Putyinnak...

Konok Péter: Még mindig repül, ha ki nem pukkadt

A Parlamentben az össze kormánypárti és ellenzéki képviselőt is megpróbálták lecserélni, ám az ezzel megbízott takarítók némi (de nem túl nagy) meglepetéssel konstatálták, hogy ők már addig is gumiból voltak...

Föld S. Péter: Jövőre a kormányhivatalok osztják a levegőt

A jövő hónaptól lezárják a határokat, megszűnnek az ikes igék, ősztől pedig Felcsút lesz az ország fővárosa. Lebontják az Országházat, olimpiai stadion lesz a helyén és extraprofitadót vetnek ki a napi középhőmérsékletre. Nem tudtok olyat mondani, amit ne hinnénk el.

Szénási Sándor: Ami számít, és ami nem

Jár ez vallomás komoly következményekkel Trumpra nézve, aki elnökként tudatosan buzdított egy fegyveres csőcseléket, hogy törjön be a Capitoliumba, bénítsa meg az ülést, és terrorizálja a képviselőket? Ha a republikánusok többségén múlik, akkor nem. Ha Trump hívein múlik, még kevésbé. Hogy ez szörnyű? Hát persze.

Németh Péter: Kövér, az önkényúr

Hogy Hadházy egyedüliként, tüntetőleg nem ment be az országgyűlés alakuló ülésére, és nem vett részt az eskütételben, az lehet egy rossz döntés a részéről – szerintem az volt –, de nem több ennél. Amit viszont Kövér tesz, az a demokrácia megcsúfolása és – ismétlem – törvénytelen.

Bártfai Gergely: Vadak és gentlemanek

Akikről szólani kívánok, azok a négerek, akik természettől gentlemanek, akik minden cselekvésükben tekintettel vannak embertársaik érzelmeire, akik nemes gondolkodásúak, nyájasak, akik lelkükben és nem viseletükben gentlemanek.

Baki Ferenc: Elgurult gyógyszerek

Hosszú évekig könyörgött ez az ország, hogy engedjenek minket oda a EU asztalához, és mire odajutottunk, addigra jött egy Orbán, aki odaszart a szabad világ asztalára, és lassan megint az orosz megszállás oldalán tartunk. Eddig bankokkal jöttek az oroszok, de nemsokára itt lesznek a tankok is.