Dévényi István: Félsivatag
Most jövök Franciaországból. Dél-Franciaországban ugyanolyan aszály van, mint nálunk – de ott mindenütt okos, víztakarékos öntöző rendszerek szórják-csöpögtetik a talajba a vizet. És gyönyörű szépen érik a kukorica és a napraforgó.