George Lazar: Békemisszió 5.0

Trumpnak volt annyi esze, hogy nyilatkozatban semmilyen közösséget ne vállaljon az összevissza rohangáló magyar miniszterelnökkel. Azt gondolhatja, jogosan, ha az egy darabig meg hatalmon tud maradni, valamire fel lehet majd használni

Demény Péter: Akik bármikor lehetünk

Öregszem tehát: ötven után délután. S egyben fiatalodom, vissza. Talán megérem még, hogy körbeérjek, legyen még egyszer legalább egy olyan buli, ahol felszabadultan érzem magam, nem a többiek nagyapjának, aki lelkesen rázza duzzadó prosztatáját.

Mosolygó Miklós: Amerikai bulldog

Egyértelmű az üzenet: felejtsék el a Reagan-Bush fémjelezte mérsékelt politikát, mostantól a populista szektát kell támogatniuk. Egy gátlástalan öreg szélhámos és egy határtalan ambícióval rendelkező fiatalember szövetségét. Mi baj lehet belőle?

Székely Ervin: Misu

Ha benzinre volt szükségem, de elfogyott a havi tizenöt literes kvótám, telefonáltam Misunak, aki jött, betaszítottuk a lavórt a 408-as Moszkvicsa alá, amelyiknek megbuherálta a benzintartályát, megtöltöttük a lavórt...

Hargitai Miklós: Vállalhatatlan

A kormány politikai okokból fittyet hány a nyilvánvaló nemzetbiztonsági és nukleáris kockázatokra, amelyeket szakmai pályafutása legjózanabb pillanatában az orosz bekötésű magyar atomlobbi feje is felvállalhatatlannak nevezett.

Szabó Brigitta: Félelem

Brüsszelből azért nem érkezik pénz, mert a kormányt szeretnék demokratikus és átlátható működésre bírni, hogy tartsa be az Európai Unió alapszabályait.  Az ellenzék csekélyke sikerrel, de megpróbál másik alternatívát ajánlani az autokrata rendszerrel szemben.

Lakner Dávid: Már a kommunistázás is kommunistagyanús!

Igen, jól érti mindenki: a fideszes megszólalók azt hiszik, hogy Vidnyánszky dicsőíteni akarja Marxot és A tőkét. Azt feltételezik, a darab végkövetkeztetése valami olyasmi lesz, hogy a kommunizmus eszméje valójában milyen szép volt. Talán még

NJF: Sokszínű békegalambok – utólagos kiegészítéssel…

A békekalitkában sokféle galamb toporog: fehér, szürke, tarka, talán még fekete is. Békegalamb-szerepre azonban egyelőre csak egyetlen ország vállalkozott (önként és önkényesen): Magyarország. Képviselője szinte megállás nélkül röpködget...

Borbély András: Egy másik titok

Ezeknek az ügyeknek a „globális kontextusa” mégiscsak az értelmiség alighanem valaha volt legnagyobb történelmi vállalkozása: a radikális elmélet szövetsége a világ legszegényebbjeinek tömegeivel, mégpedig a teljes emberi emancipáció ügyéért.

Ágoston Hugó: ELI nem hisz a klímaváltozásban

Az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület 2021-es összegző jelentése is megállapította, hogy a felmelegedésért az emberiség felelős, adataik és szimulációik szerint az emberi tevékenység nélkül a földi klíma nem változott volna meg.