Nógrádi Gábor: Baj, hogy csak robot?

Miért baj az, ha a döntések racionálisak? Miért baj az, ha nem akarsz rögtön megölni valakit, aki nem ért egyet veled, vagy akit valami irracionális (de számodra persze egyértelműen igaznak gondolt) ok miatt ki akarsz rekeszteni a társadalomból? És miért baj az, ha...

Friss Róbert: Washington a margóról nézvést

A kormánynak már nem is annyira fontos az uniós pénz, másrészt jelenthet nyílt hadüzenet az Uniónak: tehetnek, amit akarnak, háta mögött az amerikai gőggel Orbán, tesz az Unióra. Elfelejtette, melyik földrészen él. „Így is kalkulálom a jövőt. Jó reggelt, Brüsszel!”.

Hargitai Miklós: Árokásók

Leó pápa finoman szólva nem híve Trump menekültpolitikájának, és az ellenérzéseit nem is titkolja. Először szeptemberben nyilatkozott úgy, hogy a migránsokkal szembeni boszorkányüldözés nem egyeztethető össze a katolikus egyház életvédő tanításával.

Béndek Péter: A Tisza megrekedése

Magyar nem teremtett eddig modernizációs alternatívát az ország számára, noha ennek a reformkorét is meghaladó sürgőssége volna. A hiány súlyos, aminek se az okát, se a természetét nem értik szerintem se a pártban, se a szavazói bázisban.

Konok Péter: Orbán firkája

Ezért nyomják lépten-nyomon az arcunkba Orbán firkáját újsütetű megvetői. Olyan sok dologról vagyunk hajlamosak megfeledkezni, amíg egy-egy ilyen firka hipnotizál minket, és a nacionálamnézia a politikának nevezett kutyakomédia egy sarokköve manapság.

Szűcs R. Gábor: Magyar kémek Boszniában

– Várjál, mán. Betűnként..B..r.č..k..o. Nem. Ez télleg sifra. – A sifra mindenit. Né, ott jön valaki… autóval, rá is van írva valami, kék betűkkel. – Nem tudom elolvasni. Cirillel van. De nagyon rendőrnek néz ki. várjál.. a másik fele meg jó betűkkel…Policija. Már jönnek is…

Tompos Ádám: Orbán Viktor zsírmentes lekvárja

A bajainkról nem tehetünk, azokat nem tudjuk megoldani, szét is tárjuk kezeinket, de úgy, hogy mutatóujjunkkal mindjárt rá is bökünk valaki másnak a problémájára, közben teli szájjal vádaskodni kezdünk. Így lett jelszó abból is, hogy „nem akarunk meghalni Ukrajnáért”.

Batka Zoltán: Tiszának Világa Fidesznek árnyéka

Az állampárt magyarságunk egyik legfontosabb vívmányát, az általános és titkos választójogot vette célba. Csőcseléke el akarja érni, hogy az emberek még a szavazófülke magányában se legyenek biztosak abban, hogy valaki nem fogja megtudni, hová húzták az x-et.

Zöldi László: Orbán miért kilincselt?

A mögöttünk hagyott hét legjellemzőbb mondataiból válogatott összeállításba bevettem egy szállóige-gyanús mondatot. Szele Tamás újságíró a magyar miniszterelnök amerikai látogatását imigyen firtatta: „Mit ért el Orbán Viktor Washingtonban? Elsősorban a kilincset.”

Szűcs R. Gábor: Zéró

Érzékeltettük, pénzügyi rendszerünk az összeomlás szélén, de az USA majd segít, ha épp kedve tartja, ami rövid távon se biztos. Ja, kaptak egy csomó sapkát, darabja tizenöt cent. Ha megfordítják, hátrafelé is lát. Hülyére vették a magyarokat. Ha van rajtuk sapka, azért...