Konok Péter: Ez nem a 22-es csapdája

Furcsa. Van ennek a magyar kormánynak ellenzéke? Persze. Saját, házi készítésű ellenzéke van. Az ellenzék is nagyon dicséri Trump elnököt, hogy micsoda zseni. Trump elnök annyira ostoba, hogy nagyon szereti azt hallani, hogy ő egy zseni, ezért dolgoztat velem.

Majtényi Erik: Új Iliász

Az írás hőse, miután egy önműködő fagyasztóberendezésben hibernál (ismerős?), ötezer év múltán tér magához egy, az emberiséget szinte maradéktalanul elsöprő kataklizma után, s a mai New York helyén félvad, primitív törzs életébe csöppen belé.

Majtényi Erik: Hűséges társaink

Ezer esztendősek voltak a virágmagvak, amelyeket a lengyelországi Maslivicié temetőjében találtak. Ezek különleges földben kicsíráztak, tizenkét centiméteresre nőttek, s patkó alakú leveleik tövében a sok kicsi virág tüneményes volt, annyira nem hasonlított semmihez.

Cristian Tudor Popescu: A kígyó tojása

Az antiszemitizmus és a külföldiek iránti gyűlölet a hazafisággal keveredik 1848-tól 1918-ig és azután is. E korszak legtöbb kulturális-politikai személyisége („Ha most zsidó lennék, megölném magam” — Emil Cioran, 1939) antiszemita, rasszista, xenofób.

Ujlaki: Úgy látja

A nép egy része szerint Orbán Viktor minden idők legkorruptabb miniszterelnöke, hataloméhes autokrata. Másik része úgy látja, Orbán a magyar történelem egyik legnagyobb alakja, nemzetközi szintű politikus, aki Nobel-békedíjat érdemelne.

Hargitai Miklós: Politikai etika

A Népszava Európa (és az egész világ) legrégebbi folyamatosan megjelenő, a kezdetektől máig szociáldemokrata irányultságú napilapja – feltehető, hogy többségében baloldali, vagy legalább is a szélsőjobbos Orbán-kormányéval sok ponton szembenálló világnézetű.

Lendvai Ildikó: Az ukránok és a zukránok

Átvéve a kikerült névsort, jogilag maguk is adatkezelővé váltak, felelősséggel tartoznának az adatokért. Ehelyett nyilvánosságra hoznak nemcsak neveket, de lakcímeket, telefonszámokat, e-mail-címeket, általuk kinyomozott foglalkozást, családi viszonyokat is.

Bolgár György: Az élet-halál hete

Ekkora marhaságot még egy utolsó propagandista se mondhatna, hát még a külügyminiszter. Ha a Tisza applikációját valóban ukránok csinálták, akkor mi a fenének hozták volna nyilvánosságra, hiszen az már eleve a kezükben volt. Most már ott van a Fidesz kezében is.