Szele Tamás: Nem szép senkinek nevezni, még ha az is

"Kötöttem az amerikai elnökkel egy pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást is." | "...nem született megállapodás, mint ahogy ezt nem is állította senki." Nem szép dolog egy külügyminisztertől, ha senkinek nevezi miniszterelnökét.

Rónay Tamás: Labdaszolga

Trumptól nem is várhatunk mást. Ő mindenbe belemarkol, ami hatalmat, pénzt, legalább egy új logót ígér a birodalmának. Ha kellett, hitet tett a kriptovaluták mellett, amelyek értéke éppen zuhan. Trumpot sosem az emberek sorsa érdekelte, csak saját vagyona.

Papp Sándor Zsigmond: Öngólok sora

Bizony sokunkban fogalmazódott meg a gyanú, hogy ilyen nyitány után könnyen lehet, hogy a semmilyen féket nem ismerő Trump otrombasága teljesen rátelepszik a világ legnagyobb sporteseményére. Ő akar majd mindenhol pályára lépni, gólt rúgni és ünnepelni...

Demény Péter: A költészet lényege

A vonat különben is veszélyes jószág: ott ismerkedik meg Anna Karenina Vronszkijjal, és lesz öngyilkos végül éppen a vonat által. A Neoton Família már „kétszázhúsz felett” érez, ami aztán igazán nem semmi. És a síró felhőtől félti a hétvégi motorozást.

Smaranda Enache: A szolgálatok fehérebb­re mosnak!

Az egyetlen kézenfekvő jelölt az AUR. Megfelelne a célnak, csak még nincs meg hozzá a szükséges „megjelenése”. Következésképp elindították a „kifehérítését”, hogy „szalonképessé” tegyék. A pártot rövid időn belül átveszi majd Dan Dungaciu, „a szakértő”...

Cristian Tudor Popescu: Románia hidegháborúja

Képzeljük el: a második világháborúban Amerika nem száll partra Európában. Ellenkezőleg: megnemtámadási egyezményt köt Hitlerrel. Valójában pontosan ez a helyzet most. Oroszország kész megtámadni Európát, ez pedig Trump Amerikáját alig érdekli.

Beck Tamás: Csalárd orbáni propaganda

„Ez nem a mi háborúnk!”. Újabb ordas hazugság a Fidesz boszorkánykonyhájából. Az orbáni rezsim által újból és újból hátba támadott ukránok épphogy a mi békénk és életformánk védelmében hoznak véráldozatot a lövészárkokban, veszítik el életüket.

Hargitai Miklós: Az igazság napja

Orbánék biztosak voltak benne (vagy felelőtlen hazaárulók), hogy a két, egyenként 1200 megawattos reaktor legkésőbb 2026 március 15-re termelni fog, hiszen az egész konstrukció arra épült, hogy a törlesztés az új blokkokban termelt áram árából történik majd.