Zöldi László: A Facebook mindössze ösztönkiélésre való?

Van olyan újságíró, aki a sajtó szerves részének tekinti a Facebookot, alkalmatlannak véli azonban arra, hogy felszínen tartsa a fontos témákat. S van olyan újságíró, aki nem tekinti sajtóterméknek a közösségi oldalt: a posztoló magánzónak nincs szerkesztője.

Bolgár György: A hazugságcsap hete

2022-ben négy évet adtak Magyarországnak, Szlovákiának és Csehországnak átállni a más országokból érkező importra. A csehek ezt meg is tették, rájuk nem is tesznek magasról Brüsszelben, mint ahogy a szintén tenger nélkül tengődő osztrákokra sem.

Selmeci János: A géniusz megint megcsinálta!

Románia, Csehország, Lengyelország, Szlovákia nem utálhat, és migránsokkal is tele vannak, vagy ha mégis utálhat, és mégsem lepték el őket a bevándorlók, nekik nincsen Orbán Viktoruk, és akinek Orbán Viktora van, annak nem kell a rothadó nyugat pénze...

Szénási Sándor: Kié a holnap?

Az El Pais nemrég, némileg rémülten, leközölt egy felmérést a fiatalok pártválasztásáról, ami a Vox, az autonóm közösségek jogait tagadó, antifeminista, homofób, euroszkeptikus, és persze bevándorlás-ellenes párt egyértelmű tarolását mutatja.

Batka Zoltán: Húzz el!

„Magánbeszélgetést” emlegetsz? Tesó, az az apa nem neked írt, hanem az eü szakállamtitkárnak. És nem a fociélményeiről számolt be, hanem arról, hogy a János gyermekosztályán nincs fűtés, és hidegben vizsgálták meg a kislányát, pucéran.

Plutarkhosz: Putyin és Gorcsev

A titkár Vanek úrhoz fordult, aki éppen kiköpött egy fogpiszkálót. – Kérem, jelentsen be. – Hogy hívják magát, és milyen ügyben akar bejutni a padhoz? – kérdezte Vanek úr egy túlságosan igénybe vett titkár rövid módján. Gorcsev közben evett, és másfelé nézett.

Hargitai Miklós: A háborúhoz kell

Egy névtelen, de jó fideszes kontaktokkal rendelkező cégcsoport a magyar hatóságok buzgó félrenézése mellett úgy 70 milliárd forintot keresett egy év alatt – a jó öreg áfacsalás módszerével –, beékelődve az orosz-magyar gázkereskedelembe.

Puzsér Róbert: Orbán szelektív trumpizmusa

Vajon mi a hazai állampárt álláspontja az amerikai elnök marihuánát illető liberális politikáját illetően? Donald Trump a tengerentúli fiatalok tömeges elpusztításában érdekelt? Felvásárolta a globális háttérhatalom? Netán hülye ehhez a témához?

Konok Péter: Hány ujj ez, Winston?

Mit csináljak? – pityeregte Winston. Mit csináljak, ha látom, mi van a szemem előtt? Három meg három, az hat. – Néha, Winston. Néha öt. Néha három, egyszerre mind a három. Keményebben kell próbálkoznod. Nem könnyű meggyógyulni. Még egyszer. Hány ujj ez, Winston?