Gál Mária: Megnémultak

2014-ben a bukaresti magyar nagykövet még azt is letagadta, hogy beosztottja, a mezőgazdasági attasé interjút adott az erdélyi lapnak, amely beszámolt a tervről. Az újságírónak a romániai magyar újságírószervezet etikai bizottsága előtt kellett bizonyítania igazát.

Bodnár Lajos: Alkotmányos vészhelyzet

Bár a házelnök (okkal) tagadja, hogy feles többséggel lehet kétharmados törvényeket módosítani, a Fidesz mégis a jogi hierarchia alsóbb lépcsőfokán elhelyezkedő kormányrendelettel módosítgat sarkalatos törvényeket.

Vincze Attila: Vállalhatatlan

Olyan kormányzati akaratot sem látni, amely leszámolna a fekete pólóba öltözött „ultrákkal”, pedig nincs már olyan nemzetközi szervezete a labdarúgásnak, amelyik ne büntette volna meg az MLSZ-t miattuk.

Gábor György: Kétharmaddal? In aeternum!

Továbbá Orbán Viktor hagyja jóvá végre önmaga kormányzóvá, azaz az ország politikai és katonai irányításával megbízott államfővé való kinevezését, amelynek megszűntéről kizárólag ő hivatott dönteni.

Ladányi András: ABLAK-ZSIRÁF

Alapítványokba helyezett egyetemek - Fudan Egyetem alapítása - Népszabadság bezárása - Rádióadások megszüntetése, például Klubrádió - SZFE alapítványba szervezése - Újságírók megfigyelése a Pegazus programmal - Zsigmond Király Egyetem átadása az EMIH-nek 

Horváth Gábor: Örök harag

Ha valaki kaotikusnak látja a magyar ellenzék előválasztását, az még nem látta az igazi káoszt. Az USA ötven államában (plusz a fővárosban, a külföldön élők között, Szamoán és Guamon) van előválasztás. A procedúra négy-öt hónapon át tart.

Hajdú Miklós: Van más megoldás

Van az előzőknél jobb, szilárd jogi alapokon nyugvó megoldás is, amelyről (még) nem sok szó esett. Ráadásul a használata a jelenlegi Alaptörvény keretein belül is megtörténhet. Ezt a megoldást országos népszavazásnak hívják.

Rónay Tamás: Orosz módi

Kína egyre inkább tisztában van a saját erejével. Ám a magabiztosság csak álca. A rezsimet állandó bizonytalanság jellemzi, saját legitimitását félti. Az agresszióval a belső problémákról terelik el a figyelmet. 

Zöldi László: Kis magyar trumpolás

"Az egyik párt annyira a szélre húzódott, hogy a középjobbtól a radikális baloldalig mindenki a másikba kényszerült. A jelöltek megígérték, hogy együtt fognak dolgozni Trump megbuktatásáért, majd kígyót-békát kiabálva elkezdték kicsinálni egymást."

Béndek Péter: MZP a mérleg nyelve kíván lenni?

Az ószocik (Fidesz+MSZP+DK) nyilvánvaló összetartozása nyilvános összetartásba látszik átmenni mára (tehát eddig működik a stratégia), de hogyan lesz ebből a ma ellenzékének kormányzása? Gondolom, ez másodlagos MZP-nek.