Gellért András: Fogyasztói kosár

– Mi készül majd ebből? – Lecsó lesz, egy hétre főzöm. – A hónapban tervez még nagybevásárlást?
– Mégis, mik ezek a kosarában? – Hogy lehet maga riporter ennyi ésszel? Mik ezek… szállodák, boutikhotelek. – Ha jól számolom, öt hotel van a kosarában. – És?

Fodor Lajos: Egyre több dolgot nem értek

Temesváron minden gyermek, legalábbis azok akiket én ismertem, beszélt két-három nyelvet. Ez megszokott dolog volt, minden gond nélkül társalogtunk akár magyar, akár román vagy német nyelven.

Szűcs Gábor Róbert: Félelembeszéd

Ez az ember fél. És lesz népszavazás arról, hogy ne legyen LMBTQ-propaganda az iskolákban. Igaz, most sincs. Sehol a világon nincs. Per definitionem (a meghatározásból fakadóan) nem is lehet De ez most fontos.

Fábián András: A jótékonyság dicsérete

„Elsősorban dolgozni kell mindig, folyamatosan. Munka, munka, munka. Valaki egyáltalán a bátortalansága miatt nem tud az életbe sikert elérni. Úgyhogy ne legyetek bátortalanok, bátorak legyetek!”

Földes Péter: Interjú

– Szemét, szarrágók vagytok. Hülyének nézitek az embereket. Hazudtok, mint a vízfolyás. Az ilyet annak idején a szomszéd faluig pofoztuk. Nem szégyellitek magatokat? Ezt tanította nektek az anyátok?

Lendvai Ildikó: Egy a jelszónk, a békemenet

Annyit megtudunk róla, hogy farkasként igyekszik báránybőrbe bújni, de Orbán éles szemét ez nem téveszti meg. Azt sem titkolja előttünk, hogy ez a farkas már meg is ette a nagymamát. (Nem buggyantam meg, illetve nem én.)

Hargitai Miklós: A bizonytalanok lázadása? – Gondolatkísérlet

Lehetséges, hogy „túl sokan” ismerték fel: ezúttal nem csak Orbán Viktor és Gyurcsány Ferenc közül lehet választani? Lehetséges, hogy ezért vannak új szavazási rekordok, és ezért van olyan sok új szavazó? Mégis Karácsony Gergely olvasta jól a számokat?