Ágoston Hugó: Miért olvassuk Bálint Györgyöt?
De legfőképpen azért kell olvasni Bálint Györgyöt, mert egy olyan korban élt és alkotott, amelyikre mind jobban hasonlít ez a mostani, a mi korunk. – Hátha el lehet kerülni... Vagy ismét késő már?
… a vélemény szabad!