(szilakos): Ráolvasás a nevetésre

Nem beteg brüsszeli nevetés ez, hanem a Haza nevetése! Előremutató, egészséges, wassalberti nevetés! Nem az ő nevetésük, hanem a mi nevetésünk! Szuverén nevetés! Ez a nevetés nem kivisz az EU-ból, hanem az EU-t viszi ki belőlünk. Tisztító nevetés.

Hajdú Miklós: Elefánt új utakon

Különösen biztató, hogy a magyar miniszterelnök – a szuverenitás védelmének harcosa – már nem is egy, hanem két olyan valakinek hajbókol, akik át akarják rajzolni a világ térképét egy hagymázas kényszerképzet szellemében.

Konok Péter: „Ez azért főleg a te Gazsid”

A világ egyszerre egyszerű és roppant bonyolult. "Nem is volt filozófus", vélik páran. Így is nézhetjük, ezt is a javára írnám. "Úgy nézett ki, mint egy hajléktalan", háborgott két-három kommentelő, akik szeretik a szépet. Erről nincs mit mondanom, csak legyintek...

Ujlaky István: Szégyen

Ott rejlik ebben a döntésben a már szegényellenessé formált közvéleménnyel, a közvélemény szegényellenes részével való összekacsintás. Nem elég gonosznak lenni, annak is kell látszani. És gonoszságra is kell nevelni.

Fábián András: Valami Amerika

Orbánnak meg kell kísérelnie kimagyarázni a nemzetközi botrányt, amelyet kijevi és moszkvai turnéja generált. Főképpen az utóbbi volt izgalmas, amely után Putyin bejelentette, hogy minimális esélyt sem lát az Ukrajnával való tűzszüneti tárgyalásokra.

Hargitai Miklós: Sportszállás

A jelenlegi elnök amúgy elődjénél sokkal átláthatóbb államfősködést ígért. Kezdhetné rögtön azzal, hogy az említett lemondás – mármint nem Nováké, hanem a szállásé, bár az előbbi sem lenne éppen érdektelen – dokumentációját közzéteszi.

Friss Róbert: Az utolsó békeév?

Putyin úgy számolhat, a viszonylagos béke időszaka után Trump még kevésbé akar majd belekeveredni háborúba – amely biztosan ismét ki fog törni –, írja a szerző, majd hosszan fejtegeti, hogy szerinte milyen hibákat követ el az orosz vezető Ukrajnában.

Majtényi Erik: Útjelző egy világ felé

Így vált Eminescu útjelzővé az én ifjúságomban: útjelzővé egy nép és egy nyelv felé, útjelzővé egy világ felé, az emberség felé – sajátosan mély, sajátosan önmarcangoló, sajátos vallomású, és épp ezért az egyetemest kifejező emberség felé.