Sulyok Tamás államfő a Politiconak adott interjúban azt mondta, hogy jogi manőverekhez folyamodik annak érdekében, hogy a Tisza-kormány ne tudja elmozdítani a pozíciójából. Sulyok azt is felpanaszolta, hogy Magyar Péter még Orbánnál is pimaszabbul él vissza a kétharmados parlamenti többségével.
Vegyük észre miről beszélt – most még államfőként – Sulyok Tamás. Ha lefordítjuk magyarra az általa elmondottakat, nem kevesebbet állított, minthogy Orbán is pimaszul élt vissza a kérharmados többséggel. (Igaz, szerinte Magyar még a volt miniszterelnökön is túltesz, nála is pimaszabbul politizál.)
Az, hogy Orbán pimaszul élt vissza a kétharmados parlamenti többséggel, korábban nem érte el Sulyok ingerküszöbét. Ha elérte volna, bizonyára szól, igaz, ennek ellentmond, hogy eddigi politikai pályafutása nem igazán bővelkedett megszólalásokban. Nem szólt az Orbán-kormányok alatt növekvő, s végül mindent behálózó korrupcióról, ugyancsak hallgatott a Fidesz által szított gyűlölködésről, az országot elárasztó gyomorforgató hazug, félelmet gerjesztő plakátokról, s hallgatott akkor is, amikor kiderült, hogy a gyermekek nevelésére létrehozott intézetekben Zsolti bácsik abúzálták a rájuk a bízott fiatalokat.
Orbán Viktor Sulyok szerint vele sem annyira volt pimasz, mint Magyar Péter, aki többször is a nyilvánosság előtt szégyenítette meg a nemzeti szocislista apjára szociálisan érzékeny, filoszemita hazafiként emlékező államfőt. Orbán nem ment ilyen messzire, beérte azzal, hogy csak négyszemközt pimaszkodott az általa kineveztetett, s ezért egzisztenciájában tőle függő Sulyokkal. Nem volt annyira pimasz, mint Magyar, de néha azért bizonyára pimaszkodott vele.
Hogy ez utóbbi miben nyilvánult meg, azt Sulyi nem részletezte, ezért erről csak sejtéseink lehetnek. Nem kizárt, hogy Orbán négyszemközt tréfásan Szatyor Fingnak nevezte az államfőt, amire az kénytelen volt szervilisen mosolyogni. Az is elképzelhető, hogy időnként a fejére olvasta ifjúkori botlásait. Például, hogy kezdő ügyvédi jövedelmének kiegészítése céljából edényeket adott el a magyar embereknek, és feltehetőleg azt sem hagyta szó nélkül, hogy az ifjú Sulyok külföldieknek magyar földek megvásárlásában segédkezett, ami már akkor sem volt törvényesnek mondható.
Orbán legnagyobb pimaszsága Sulyokkal szemben az volt, amikor kineveztette államfőnek. Tudta róla, hogy nem alkamas a posztra, mert emberi tulajdonságai nem felelnek meg a követelményeknek, ezért önmagában már ezzel a gesztussal is porig alázta Sulyokot, akinek bármikor a fejére olvashatta, hogy kizárólag neki köszönheti az államfői tisztséggel járó magas fizetését és egyéb, ugyancsak az átlagot jócskán meghaladó juttatásokat.
Hogy Magyar még Orbánnál is pimaszabb vele szemben, az érthetően rosszul esik Sulyoknak. Tessék vele udvariasan tudatni, hogy kitelt az ideje, valamint azt, hogy ha már Orbán Viktor utasítására elvállalta a számára is kínos megbízatást, most, gazdája bukása után, ne jogi manőverekkel próbálkozzon a felszínen maradni.
A szerző Facebook-bejegyzése 2026. június 24-én.