A foci legnagyobb közhelye, hogy a labda gömbölyű. Vagyis hogy a pályán bármi megtörténhet. Ennek némiképp ellentmond Gary Lineker híres „meghatározása”: a labdarúgás olyan játék, amelyet huszonketten játszanak 90 percen keresztül, és a végén a németek nyernek.

Valamivel enyhébb a másik hasonló mondás, amely szerint a németek ellen csak akkor lehetsz biztos a győzelemben, ha már mind fenn vannak a buszon, és az elindult…

Nos, idén a Bajnokcsapatok Európa Kupáját a Bayern München egyetlen pontot sem veszítve nyerte meg, ami eddig egyetlen csapatnak sem sikerült; továbbá triplázott  – tehát az otthoni bajnoki cím és kupa (sőt szuperkupa) mellé elhódította az Európa legjobbja címet is –, és ha erre nem is fog emlékezni a publikum, arra a másik rekordra bizonyára igen, hogy a negyeddöntőben a német bajnokcsapat 8-2-re verte a világ (egyesek szerint minden idők) legjobb játékosával, Lionel Messivel felálló FC Barcelonát. A németeknél mindig van egy-egy Müller a csodacsapatban, hol egy Gerd, hol egy Hansi – most a soros Thomas Müller jelentette ki, hogy ez a 8-2 megrázóbb volt, mint a német válogatott 7-1-es győzelme a világbajnokságon a házigazda brazilok ellen. S hogy még kísértetiesebb legyen a dolog, mindkét ominózus meccsen Thomas Müller lőtte az első (korai) gólt.

index.hu

Szóval Bayern… Amikor idén Németországban Európában elsőként újraindult a gömbölyű koronavírus okozta járvány miatt megszakított bajnokság, biztosra vettem, hogy a Bajnokcsapatok Európa Kupáját a bajorok nyerik. Túl sok a fór: szervezettség, pragmatizmus, szelekció, felkészülés, edzők (a BEK-elődöntőbe bejutott négy csapat közül háromnak az edzője német, a döntőben mindkettőé – és elég jó az angol bajnokságot nyert Liverpool trénere, Jürgen Klopp is…), pályák, szóval az egész kultúra és hagyomány. A Paris Saint-Germain elleni döntőről csak annyit, hogy az egyetlen – győztes –  gólt a bajorok francia (válogatott) szélsője fejelte, közvetlen ellenfeléről, a franciák német (válogatott) szélsőhátvédjéről…

Akiről viszont ilyen körülmények között mégis elég kevés szó esett (mármint laikus körökben és a sajtóban, nem a szakemberek körében), az egy hölgy, aki lám, több mint harminc sikeres férfi – a csapat és a stáb – mögött áll. A hölgy neve Kathleen Kruger, ő a bajor együttes csapatmenedzsere. Nyolc éve tölti be ezt a szerepet a klubnál, sokan a német futball legbefolyásosabb női szereplőjének tartják, amint az Index sportrovatában olvasható.

Kathleen profi futballista volt (az ifjúsági karateválogatottságról mondott le a futball miatt), s még mindig nagyon fiatal, harmincas éveinek közepén jár. Alig néhány évvel ezelőtt még Németországban is egészen mást jelentett profi női futballistának lenni, mint manapság. „Huszonnégy évesen szögre akasztottam a cipőmet, mert ezzel csak zsebpénzt tudtam keresni. A sport mellett mindannyian dolgoztunk vagy tanultunk” – mondta Krüger, aki 2009-től nemzetközi menedzsment szakon tanult tovább, valamint a Bayern női csapat körül látott el logisztikai feladatokat. Még csak fél éve volt hallgató, amikor élete lehetőségét kapta: a Bayern München sportigazgatójának asszisztense lehetett.

Egyedüli nőként dolgozik a csapat mellett – hogy mi mindent végez a klubnál, megtudjuk a fentebb hivatkozott cikkből. Ami munkáját legjobban minősíti: Krüger a Bayern történetének legsikeresebb időszakában dolgozik a csapat mellett, 2013 óta zsinórban nyolc bajnoki címet nyertek, és kétszer is triplázni tudtak ez idő alatt, amihez Krüger és a közel százfős háttérstáb munkája is nagyban hozzájárult.

Ui.

A szeptemberben kezdődő új bajnokság első meccsét a Bayern 8-0 arányban nyerte meg a Schalke 04 ellen. Nagyon belejöttek ebbe a nyolc gólba…

Frissítés: Közben a Bayern a Sevilla legyőzésével (2-1) – Budapesten, a Puskás Arénában, nézők jelenlétében – megnyerte az UEFA-szuperkupa döntőjét is. Ha megnyeri a FIFA-klubvilágbajnokságot is, abszolút, meghaladhatatlan rekordot ér el.