Csillag István: A népet leváltani nem kell félnetek

Csillag István: A népet leváltani nem kell félnetek
A politikában még nehezebb megjósolni a történéseket, hiszen közismert mondás volt Romániáról – a több évtizedes elnyomás ellenére, vagy éppen ezért –, hogy „a puliszka nem robban”, oszt mégis robbanás történt 1989 decemberében. Orbán puliszkája...

Tompos Ádám: Amit a Medián nem tud mérni

Ráadásul repeszteni fognak a kormányoldalon még úgy is – ez sincs benne Hann Endréék számaiban –, hogy a Fidesz kiszervezte a bődületes kampányköltségeit, összefonta az államot a párttal és a választási rendszer is eleve nekik kedvez.

Konok Péter: Galvani dugja fel!

Nem vagyok afféle univerzális áramfejlesztő, ami bármivel elüzemel, mint egy társadalmi hulladékégető; inkább csak Galvani nyúzott békája vagyok, torz táncot járok a stimulusok szinkópás ritmusára, ha kívülről nézi az ember, és még hunyorít is kissé, groteszk spektákulum...

Tóta W. Árpád: A keselyűk és a nemzethalál

Egyetlen dátum sincs 1984. július elseje után. Ez a nap lesz a világ vége. Aztán kiderül: ezen a napon mészárolja le a kutatóintézet összes keselyűjét egy kolléga. A keselyűk nem a világ végét jósolták meg, csak a saját fajukét. Pont így lesz a nemzethalállal.

Ungár Tamás: MI, a hazaáruló

Az elmúlt évtizedben megtapasztaltuk, hogy a kormányhoz közeli személyek ellen beadott bűntetőfeljelentések 99,9 százaléka semmilyen eredménnyel nem jár. Az ilyen ügyek többsége azonban gazdasági jellegű, s felderítésük valóban nehéz feladat.

Tömpe István: Disszidensek

Tömpe István: Disszidensek
Jöhet a rendszerváltó idők kedvenc jobboldali témája, az apa-fiú motívum, amelyet először és félre nem érthető zsidó színezéssel maga a nagy Péterfia Csurka István dobott be. Az apák politikai megtagadása akkor elég gyakori volt, de úgy látom: ma sem ritka.

Földesi István: Történelmi pálfordulások

Földesi István: Történelmi pálfordulások
A történelem csak azt tartja igazán számon, aki – vagy amely esemény – tartósan és értékelhető időtartamra „megold” egy problémát, még ha ezzel persze új kihívásokat gerjeszt is. De mi, emberek egyszerűen szabadabban és jobban akarunk élni...