Vásárhelyi Mária: Április 24. a kudarc napja

Az orosz agresszió ügyében tanúsított aljas magyar politikai kétszínűség kiverte a biztosítékot. Mindenkinek elege van a pillanatnyi érdekek által vezérelt elvtelen hintapolitikából, amely nemcsak Magyarország, hanem Európa elárulása is.

Pajer Hajnalka: Vidnyánszky Attila is öregszik

Hogy Vidnyánszky Attila mennyire gőgős, s kinek, mit akar megmondani, azt mi már legkésőbb a Színművészeti szétverése, a POSZT szétverése, a TAO rendszer szétverése óta tudjuk, vagy amióta kitiltotta a színházából a tőle független színikritikusokat...

Konok Péter: Skodracsek Béla, a haszonszerző

Életvitelével, úgymond, a benne foglalt Embert megalázta, léte így emberiességellenes vétek. Skodracsek Bélát a Bíróság ezért életvitelének folyatására ítélte, vagy arra, hogy tetszése szerint – afféle szociális önhóhérként – akassza fel magát.

Batka Zoltán: Fidesz-segély

De nem jut, mivel Brüsszel – mindent felejtve és semmit sem tanulva – nem kér tételes költségelszámolást, a kormány pedig már most titkolózik, hogy kinek adna ebből. Azaz gyakorlatilag borítékolható, hogy hová csordogál majd ez a pénz is.

Rónay Tamás: Rögös út

Jó ötlet volt-e Ferenc és Orbán Viktor találkozójának időzítése? Bölcs dolog-e, hogy a pápa név szerint nem említi meg Putyint mint agresszort? Kétségtelen, hogy a Szentszék most is minden ukrajnai történésről értesül.

Friss Róbert: A béke másnapja

Friss Róbert: A béke másnapja
Emlékeztetnénk gróf Teleki Pál miniszterelnök 1941. április 3-i, öngyilkossága előtt Horthy kormányzóhoz (a Szerbia elleni hadüzenetre) írt levelére: „Szószegők lettünk (...) A nemzet érzi, és mi odadobtuk becsületét. A gazemberek oldalára álltunk (...) Hullarablók leszünk! a legpocsékabb nemzet”.

Heti abszurd: Üzenjük Vilniusnak, hagyja békén a rezsinket!

Heti abszurd: Üzenjük Vilniusnak, hagyja békén a rezsinket!
A sajtószabadság persze bizonyos értelemben rendben van addig, amíg minden ostobaságot le lehet írni szabadon. Legföljebb a kutya sem olvassa. De ha állami pénzen borítják sötétbe a hont nap nap után, azt már autokráciának hívják.