Huszár Ágnes: Lengyelek és oroszok

Hírek szerint nemzetközi fórumokon készülnek megvádolni Putyin elnököt politikai gyilkosságra való felbujtással. Hát ezért sem viselik el, ha a magyarok, állítólagos szövetségeseik, Ukrajna megtámadásának ügyében az orosz agresszor pártjára állnak.

Lendvai Ildikó: Hogy van oroszul vagy ukránul a dödölle?

Megeszi-e a tyúkokat Éliás és Tóbiás? Hát mit tudom én, hogy került ugyanabba a dalba az átkozott dödölle, Éliás és a tyúkok! Igaza lehet azoknak, akik szerint az ellenzékiek nem ismerik a magyar néplélek mélységeit.

Bíró Endre: 3 : 1, és ami mögötte van

 A focinyelvre átfordított 3:1 arányú vereségből én azt a következtetést vonom le, hogy elsősorban a nyilvánossági tér „ellenzéki saját erős” átrendezése lehet a rendszerváltozás kezdőrúgása. Mint ahogyan például 1988–89-ben történt…

Kaltenbach Jenő: Sötét jövő (?)

A demokratikus világ nem nézheti tétlenül az agresszor pusztítását, a civil lakosság mérhetetlen szenvedését, ugyanakkor kockáztatja, hogy a háború eszkalálódik és soha nem látott katasztrófába torkollhat. Mit lehet ilyenkor tenni? Fogalmam sincs…

Bártfai Gergely: A háború után, este hatkor

"... és a harctéren majd hallani lehet, mint mondta, a haldoklók utolsó leheletét meg az összeesett lovak hörgését, meg a sebesült katonák nyögését, meg a lakosság jajveszékelését, amikor a kunyhók égni fognak a fejük fölött.”

Németh Péter: Szétesetten

A produkció ugyanis, amit hétfőn a pártok a parlamenten belül és kívül bemutattak, több mint szánalmas. Olyannyira, hogy már a Fidesz is sajnálkozik; az az érzése az embernek, hogy szeretné átvenni az ellenzék szerepét. Most valószínűleg ebben is jobb lenne.

Marnitz István: Rezsisztán

Orbánék azzal az érvvel gáncsolják az orosz olaj- és gázvásárlásokra fontolgatott uniós embargó tervét, hogy Magyarország nem képes egyik napról a másikra leválni. Ez – talán – igaz. De ki tehet róla? Ki hanyagolta el az elmúlt évtizedek során az átállást?

Bártfai Gergely: Gadji beri bimba

Hugo Ball a kiutat kereste. Elvágyódott abból az elfajzott világból, ahol a megerőszakolt emberi beszéd szavai már semmit sem jelentenek. Ki akart lépni a tébolyodott korból, amelyben élnie adatott.Gyomorrákban halt meg, negyvenegy évesen.

Bajor Andor: Mire gondol Nofretete?

Az eszményt könnyebb eldobni, mint a csecsebecsét. Csak a királyné gyámoltalan férjét sajnálom. A szegény, korlátolt Ekhnatont. A tanácsadók tiltakozása ellenére meghirdette az istenség egységét.

Gellért András: Egy raktáros élete

Teszem hozzá, több polcom tele van politológussal, mindenhez értő szakértővel. Alighogy elvitték őket, máris jött a következő kérés, Korda Gyurit vinnék, persze, Klárikával együtt, de sajnos nem adhattam ki egyiket sem, mert covidosak.