Szent-Iványi István: Haláltánc

A hajó részeg kapitánya a rummal leitatott matrózok üdvrivalgása közepette már az utolsó köteleket vagdalja, amelyek a nyugati parthoz kötnek minket, és most az sem érdekli őket, hogy a hajó víz- és élelmiszerkészlete kifogyott...

Zöldi László: Tépkelődés

Most azonban már megnevezve a Bács-Kiskun megyei művelődési központ igazgatóját elismertem, hogy a cikkbéli állítással ellentétben esténként nem tépte ki az őt bosszantó beírásokat. Ollóval vágta ki.

Lakatos Péter: A túlzott elköteleződés ára

Az RMDSZ nem szíve csücske Klaus Iohannis államfőnek, aki jobban szeretné kormányon kívül látni az alakulatot, esetleg parlamenti együttműködést képzelhet el vele. Ezért szólította fel színvallásra Kelemen Hunort és miniszter társait.

Föld S. Péter: Tűzijáték-ellenes háttéhatalom

1848-ban találkoztam először Soros Györggyel. Akkor még nem úgy hívták, és mint utóbb kiderült, nem is ő volt. Utána még többször összefutottunk, először a kiegyezéskor, 1867-ben, majd a Tanácsköztársaság idején, 1919-ben. Hogy ez nem lehet?

Szász János: Ezt olvastam 49

Egyes énekeiről Byron azt mondta, hogy a gin ihlette őket – és a Don Juan lényegében nem is más, mint egy kétségbeesetten nyugtalan, rossz közérzetű ember monológja, aki nem tudja, mi baja és mit kellene kezdenie magával.

Fábián András: Szavak és tettek, Márki-Zay és Gyurcsány

Van azonban MZP számára még egy rossz hírem. Eddig minden olyan kísérlet, amely megpróbálta Gyurcsány Ferencet és a DK-t diszkvalifikálni a magyar politikai életből, kudarcot vallott. Mi több, a DK az ilyen csörtékből mindig megerősödve került ki.

Majtényi Erik: Goya rajzai közt

Vajon lett volna ereje Goya mesternek megtölteni a maga mérhetetlen iszonyával azt a kicsi szobát, ha tudja, hogy több mint száz év múlva még a Guernicát is meg kell festeni? Ezt hál’ istennek nem tudhatta.

Batka Zoltán: Árnyékboxnak az is jó lenne…

Árnyékboxnak az is jó lenne. A legtöbb ilyen népszavazás eredménytelen volt, jó eséllyel ez is az lenne, különösen ha ez a totál legatyásodott ellenzék szervezi. Meg mivel a jónép is érzi, hogy mennyire értelmetlen a kérdés.