Rónay Tamás: Hamis messiás

Ha Milei megvalósítaná programját, még többen kerülnének nyomorba Argentínában. Csak az utóbbi kétszáz évben is oly sok példát találhatunk, amikor egy társadalom hitt a hamis messiásoknak. Ám sosem lett jó vége.

Hargitai Miklós: Nindzsakormány

Biztos, hogy ez az a kép, amelyet 2023-ban a háborúban, egy orosz beszivárgástól erősen sújtott országban, a svéd NATO-tagság érthetetlen akadályozása közben és két keleti diktátortalálkozó között a Fidesz-kabinet sugározni szeretne magáról?

Gábor György: Posztmodern után – nevezzük krampusznak

Megállapodhatunk végre az Orbán-rezsim becses elnevezésében: diktatúra. a XXI. századi információs társadalom korszerű, a kvázi-parlamentarizmus és a látszat-választás díszletei és kulisszái közé bebútorozott „posztmodern utáni” diktatúra.

Papp Zsolt: Matolcsy vs. Orbán

Visszatérünk a növekedési bajnokok közzé – magyarázta Győzikének, Mága Zoltánnak és Fásy Ádámnak meg a többi nindzsának Varga Mihály a Fidesz hétvégi kongresszusán. Orbán sem maradt le tőle: a Győztesek Kongresszusán önmagát és politikáját fényezte.

Vándor Ágnes: Ennyit Napoleonról

a film egy elég hangsúlyos pontján hozza a rendező a tudomásunkra, hogy hatvanegy csatája során Napoleon vagy hárommillió hullát termelt önmaga és népe legnagyobb dicsőségére, fényezni is imádta magát, na, ki égette fel Moszkvát?

Dési János: Plakátvagánykodás

Az Amerikai Népszava összeszedte azokat a fotókat, amelyeken a kis magyar vezető kezet csókol, vagy éppen mély meghajlással üdvözli az Európai Bizottság elnökét. A Néppártból kiebrudalt Fidesz ma már a szélsőjobb internacionálén dolgozik

Garzó Ferenc: Kik vagyunk reggeli ébredésünk után?

Nem tudok szabadulni a gondolattól, hogy az identitás fogalma manapság mintha nem arról szólna, milyen is az az identitás, hanem inkább arról, hogy „milyen nem”. Csak arról szól, hogy miben különbözik tőlünk az a másik, az ellenfél, az ellenség.

Batka Zoltán: Nekik csak a lóvé számít

A mozaikokból kirajzolódni látszik a nagy stratégia: a nemzet főhörcsöge immáron az EU-tól független életre készül, amibe beleillik, ha az EU-pénzek elapadtával a nép elszegényedik, ám a NER gazdasági monopóliumaiból a hatalmi elit végtelen meggazdagodik.