Németh Péter: Kérdőjel nélkül

Milyen vitát lehetne lefolytatni azzal a kormánnyal, amely hazug kérdésekkel – állításokkal – támadja le választó polgárait, és amely elveszi a közös pénzt, hogy kiegyenlíthetetlen előnybe kerüljön az ellenzékkel szemben?

Tömpe István: A jövő június esélye

Az európai szakértők az intézményesített többsebességű Európa gondolatán dolgoznak. Ami Magyarországon az önkormányzatokkal kapcsolatosan zajlik, az szélsőséges kivétel Európában. Nálunk a szubszidiaritás helyén fekete lyuk ásítozik.

Haburger Béla: Amit szabad Orbánnak

Valós – ha úgy tetszik: szuverén döntéseken alapuló – választási eredmények csak akkor születhetnek, ha a hatalom birtokosai sem folytathatnak társadalmi célú reklámnak hazudott politikai propagandát állami (tehát köz-) tízmilliárdokból.

Papp Sándor Zsigmond: Család, anya, kultúra

A NER-féle világban, hol vannak a férfiak? Nyilván a parlamentben, a politikában, vállalatok élén. S mivel ilyen rettentően fontos munkát végeznek nincs idejük olvasni, színházi programokat böngészgetni, a kultúrára pár percnél többet áldozni.

Gábor György: Összeállt a nagy nemzeti haknitriász

"Az ellenzéket nevezzük nyugodtan hazaárulóknak. Egynémelyikét nem merném hazaárulónak nevezni, egy okból kifolyólag, hogy hazáját csak az tudja elárulni, akinek volt hazája. Ezek jelentős része hazátlan bitang, sose volt hazája..."

Berend T. Iván: Nemzeti folyónk, a Zagyva

A létrehozandó új intézmény szorosan figyeli majd “a szuverenitásra veszélyt jelentő sajtótermékeket és civil szervezeteket”. Nem kis lépéssel megy tehát tovább az Orbán rezsim autokratikus rendszerének diktatórikus továbberősítése útján.

Bagi Ibolya: Auróra

Időpontot egyeztetek az onkológiai szakrendelő – hangjából ítélve fiatal – asszisztensével. – Megfelelne november 7-e? – Ó, hogyne, azt legalább nem felejtem el. – Miért, talán fontos önnek ez a dátum?

Rónay Tamás: Nem létező személyek

A magyar-német kapcsolatok 2004-ben még kiválóak voltak, a berlini vezetés nem győzött hálálkodni Budapestnek a német egységben játszott szerepéért. S most Hitlerhez hasonlítja a német kormányt az egyik magyar közjogi méltóság?

Havas Henrik: Ez már tényleg undorító

Én biztosan vak vagyok, mert rám valahogy nem vicsorog, viszont minden sarkon látom Soros fiát, meg Orbán egykori kedvencét, az Ursulát. Becsületszavamra mondom, kihúzom az életrajzomból, hogy én annak idején egyetemi docensként oktattam...

Szűcs R. Gábor: Se egyik, se másik

A sztálini-rákosista rendszer áldozatainak zöme maga is kommunista volt, ezért „a kommunizmus áldozatainak világnapján” nagyrészt kommunistákról emlékezünk, ha emlékezünk. Nálunk persze Rajk László, Nagy Imre és társaik, a Szovjetunióban...