Székely Ervin: Az outsider

Mindvégig outsider volt és ezt ő is tudta. Ennek a szerepnek általában meg is felelt, bár olykor prüszkölt egyet-egyet. Mostani hallgatása azonban szerintem arra utal, hogy elengedték a kezét. Elhasználódott, a jelenlegi politikai elit már nem számol vele.

Ablonczy Bálint: Hitvallási helyzet van

Elképzelni sem lehet ennél nyomasztóbb helyzetet a magyarországi reformátusok számára. A külső nyomás és a belső meghasonlás jelei pár órával a döntés után máris jelentkeznek. Számolatlanul özönlenek a kárörvendő, gúnyos vagy élesen elítélő kommentárok.

Fábián András: Hogy is van ez?

Tarlósnak, akinek állítólag „mindig is szívügye volt a bicskei gyermekotthon”, pontosan tudnia kellett, hogy olyan személyt terjeszt elő, aki ellen 2011-ben már folyt egy (felületes és sikertelen) vizsgálat pedofília miatt. Akkor most ki is a felelős?

Tamás Ervin: A politika pornográfiája

Mint egy óriási üstben, keveregni kezdett az a massza, amibe azért tizenvalahány év alatt a maga szintjén és a maga környezetében mindenki belekóstolhatott, és szép lassan és reményt vesztetten beletörődött.

Vas András: Bútorcserék

Aratónak – az azóta már eltüntetett – néhány ezer karakter leütésével sikerült elérnie, ami láthatóan kifogott a teljes propagandagépezeten: a kormány szájíze szerint tematizálni a két politikus gyászos kivonulását a honi közéletből.

Gyurcsány Ferenc: Putyin megölte Navalnijt

Arcpirító szégyen, hogy a mai magyar kormány egy gyilkos szörnyeteg barátjává szegődött, annak kitartottja, kézben tartott ügynöke lett. Az orosz elnökkel való kapcsolatában a magyar kormányfő szuverenitásának maradéka is elveszett.

Batka Zoltán: Nyoma nincs bármilyen megrendülésnek

Magáról beszél végig. Nem említi a gyerekeket, zéró egész nulla empátia érződik belőle az áldozatok iránt. Konkrétan az egyik, elvileg gondjára bízott gyerek később megölte magát. Nyoma nincs a szövegben bármilyen megrendülésnek...